به کلینیک زیبایی دکتر سعید کاظمی خوش آمدید

آدرس:

تهران، اتوبان همت غرب- بعد از خروجی ستاری جنوب (شاهین شمالی) - خیابان بهار-کلینیک زیبایی بیمارستان فوق تخصصی امید

کاشت موی طبیعی سر

کاشت موی طبیعی سر : هزینه و روش های پیوند مو

عمل کاشت و ترمیم مو، یک راه‌حل دائمی برای بازگرداندن موهای زنده به پوست سر می‌باشد و دکتر کاظمی از پیشرفته‌ترین تکنیک‌های کاشت مو برای درمان ریزش ابرو و ریزش موی شدید، کم‌پشت شدن موها و طاسی موضعی سر و همچنین برای درمان ریزش موی ناشی از بیماری، سوختگی یا آسیب به پوست سر استفاده می‌کند. روش‌های جدید عمل کاشت موی طبیعی سر و کاشت ابرو، این امکان را فراهم می‌کنند که فرد موهای ازدست‌رفته را به‌وسیله  موهای طبیعی و در حال رشد خود، پر کند که یکی از روش ها لیزرتراپی مو برای درمان ریزش مو است؛  بنابراین نتایج این عمل کاملاً طبیعی بوده و باعث بهبود ظاهر شخص و افزایش اعتمادبه‌نفس او می‌شود.

عمل کاشت و پیوند مو

روش‌ها
انواع تکنیک‌های به‌کاربرده شده برای کاشت مو عبارت‌اند از:

FUE (استخراج واحد‌های فولیکول): در این روش هر یک از واحد‌های فولیکولی مو به‌صورت تک‌به‌تک از سر جدا می‌شوند و دیگر برای گرفتن گرافت، نیازی به برش دادن پوست سر نیست.
FUT: در این روش گرافت‌های مو با ایجاد برش نواری در پشت سر گرفته می‌شوند و بعد از بریدن گرافت نواری مو، با استفاده از میکروسکوپ‌های استریو با رزولوشن بالا فولیکول‌های مو جداسازی می‌شود.
روش ترکیبی: کاشت موی سر به روش ترکیبی کاشت مو fut و FIT طی دو جلسه در دو روز متوالی صورت می‌گیرد و در هرروز یک منطقه از قسمت‌های موردنظر، پیوند را دریافت می‌کند، بدین‌صورت حداکثر تراکم در سریع‌ترین زمان ممکن حاصل می‌شود.
مراحل
کاشت و ترمیم مو به‌صورت سرپایی و با استفاده از بیهوشی موضعی انجام می‌شود. در این روش ابتدا گرافت‌های مو از سر گرفته می‌شود.  برای گرفتن گرافت‌های مو، قسمتی از پوست سر که حاوی مو و ریشه‌ی آن است، جدا می‌شود و جای برش روی سر بخیه زده می‌شود.  پس از آماده‌سازی گرافت‌ها، محل کاشت نیز باید آماده شود، سپس گرافت‌ها در محل‌های مشخص‌شده در سر کاشته می‌شوند.

نتایج
بیماران می‌توانند فوراً پس از درمان، طرح کلی خط موی خود را مشاهده کنند. ریزش موی کاشته شده در چند هفته پس از درمان طبیعی است، اما پس‌ازاین ریزش اولیه، مو دوباره قوی و سالم رشد می‌کند و برای همیشه باقی می‌ماند. نتایج را در حدود چهار تا شش هفته پس از درمان می‌توان مشاهده کرد و نتایج کامل در حدود شش ماه پس از درمان نمایان خواهد شد.

مزایای کاشت مو
کاشت مو مزایای فراوانی دارد که در زیر به چند مورد آن اشاره شده است:

پزشکان مجربی شما را درمان می‌کنند. پزشکان ما مهارت و تجربه بسیار بالایی در رسیدن به نتایج طبیعی کاشت مو دارند.
پس از درمان، در پشت سر خود هیچ جای زخم خطی نخواهید داشت و می‌توانید موهای خود را به هر صورت که دوست دارید، آرایش کنید.
نتایج دائمی هستند، زیرا پزشکان ما تنها از قوی‌ترین و سالم‌ترین فولیکول‌ها استفاده می‌کنند.
پزشکان ما در هر ناحیه از سر، گرافت‌های مو را در جهت و زاویه مخصوص خود می‌کارند و به همین خاطر نتایج کاشت مو، کاملاً طبیعی خواهد بود.

سوالات متداول

ازجمله سوالات رایج کاشت مو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

امکان بازگشت فوری به فعالیت‌های عادی و شغلی پس از درمان وجود دارد؟
ممکن است زمان کمی نیاز داشته باشید از کار کردن دست بکشید. ولی اگر در مورد ظاهر خود بلافاصله پس از انجام عمل حساسید، می‌توانید از کلاه استفاده کرده و در صورت عدم امکان، عمل را قبل از شروع تعطیلات خود انجام دهید. بسیاری از افراد، روز بعد از عمل به کار خود بازمی‌گردند.

آیا این روش دردناک است؟
بیشتر افراد در طول انجام  این روش، یک فیلم تماشا کرده و یا می‌خوابند و پس‌ازآن می‌گویند که هیچ دردی را احساس نکرده‌اند. هرگونه ناراحتی پس از انجام عمل، موقت بوده و تقریباً همیشه بسیار خفیف است. تقریباً ۲۵ درصد افراد تصمیم می‌گیرند که برای ۱ تا ۲ روز پس از عمل، از داروهای مسکن استفاده کنند.

آیا این روش خطرناک است؟
خیر. این یک عملیات سطحی خفیف بوده که تنها در عمق پوست انجام می‌شود و یکی از ایمن‌ترین اعمال جراحی انجام‌شده تاکنون، می‌باشد. شما در تمام طول مدت انجام این عمل، تحت مراقبت کارکنان دارای صلاحیت خواهید بود. عملیات پیوند شما در یک مطب خصوصی (و به کمک تجهیزات با استانداردهای بیمارستانی) انجام خواهد گرفت.

چقدر زمان لازم است تا موهای کاشته شده رشد کنند؟
معمولاً ۳ تا ۴ ماه زمان می‌برد که موها رشد کنند و پس‌ازآن رشد آن‌ها مشابه موهای اصلی و در حدود یک و نیم سانتی‌متر در ماه، خواهد بود. موهای اولیه معمولاً مانند موهای نوزاد بسیار نازک‌اند که با گذشت زمان ضخیم و خشن‌تر می‌شوند. در برخی موارد موهای اولیه فر بوده که پس از گذشت حدوداً یک سال، صاف می‌شوند. رنگ موهای اولیه نیز، ممکن است تیره‌تر باشند که با مرور زمان، نور خورشید آن‌ها را روشن‌تر می‌کند.

موهای پیوند زده شده چه مدت به رشد خود ادامه می‌دهند؟
اساساً، موی پیوند زده شده همان موی پشت سر است. با وجود این که پیوند زده شده، طول عمر آن با موهای پشت سر برابر است. به‌طورمعمول، یک پیاز مو هر ۳ تا ۶ سال از بین رفته و در جای آن از همان ریشه، یک موی دیگر خواهد رویید. موهای پیوند زده شده نیز، همین چرخه‌ی زندگی را خواهند داشت.

 به چه تعداد پیوند مو نیاز است؟
تعداد پیوندها نهایتاً به میزان موهای ازدست‌رفته و همچنین تراکم دلخواه شما، بستگی دارد.

روش کاشت مو در چند جلسه انجام خواهد شد؟
اهداف و انتظارات از انجام روش کاشت مو در افراد مختلف، متفاوت است. حدود ۸۵ درصد افراد تنها به یک جلسه و ۱۵ درصد دیگر به دو جلسه یا بیشتر نیاز خواهند داشت. شدت ریزش مو و همچنین تراکم دلخواه شما، تعیین می‌کنند که عملیات پیوند مو باید در چند جلسه انجام شود تا نتایج قابل قبولی حاصل شوند.

قبل از انجام عمل پیوند مو چه کارهایی باید انجام داد؟
توصیه می‌شود که شب قبل از عمل کاشت مو به‌خوبی خوابیده، از مصرف الکل و دخانیات تا حد امکان بکاهید و صبحانه‌ی سالمی بخورید. از شما درخواست می‌شود توصیه های قبل از کاشت مو را جدی گرفته و تا چند روز قبل از انجام عمل، از مصرف آسپرین خودداری کنید. دستورالعمل‌های دقیق‌تری نیز، بسته به سابقه‌ی پزشکی شما، توسط پزشک و کارکنان در اختیارتان قرار خواهند گرفت.

کاندیدای مناسب برای کاشت مو
عواملی که تعیین‌کننده‌ی مناسب بودن  عمل کاشت ابرو و مو برای یک نفر می‌باشند عبارت‌اند از سلامت عمومی فرد، بافت مو (لخت یا خشن)، تفاوت رنگ بین مو و پوست فرد، تراکم مو (یعنی تعداد پیازهای مو در هر اینچ مربع از منطقه‌ی دهنده‌ی مو)، اندازه‌ی ناحیه‌ای که قرار است پوشانده شود، اندازه‌ی منطقه اهداکننده، سابقه‌ی انجام عمل پیوند موی طبیعی و همچنین اهداف و انتظارات فرد از انجام این عمل. به‌طورکلی هرکسی که دچار ریزش مو شده باشد، می‌تواند کاندید مناسب کاشت مو باشد ازجمله :

آقایان که دچار الگوی طاسی مردانه می‌شوند.
انجام کاشت مو در زنان برای خانم‌هایی که ریزش موی زنانه دارند.
آقایان یا خانم‌هایی که می‌خواهند خط موهای خود را بازگردانده و یا آن را تغییر بدهند.
افرادی که دچار جای زخم باقی‌مانده ناشی از جراحت یا بیماری شده‌اند .
همچنین کسانی که در اثر جراحی موهای خود را از دست داده‌اند.
افرادی که می‌خواهند ابروی پرپشت‌تری داشته باشند می‌توانند عمل کاشت ابروی طبیعی را انجام دهند.
خانم‌ها یا آقایانی که می‌خواهند در ناحیه‌ای که مو نداشته یا موهای آن کم است، مو داشته باشند.

عوارض کاشت مو
همان‌طور که می‌دانید تمامی عمل‌های جراحی عوارض و خطراتی را به دنبال دارند. عوارض بعد از کاشت مو عبارت‌اند از:

خونریزی
عفونت
احساس بی‌حسی و کشیده شدن پوست سر (موقتی)
درد
ورم جلوی سر و صورت
به‌جا ماندن جای زخم در محل قرار گرفتن گرافت مو یا در محل کاشت مو
رشد ضعیف و نامناسب گرافت‌های کاشته شده
ظاهر غیرطبیعی موها پس از کاشت مو
با مراقبت‌های بعد از کاشت می‌‌توان عوارض کاشت مو را کاهش داد.

روش‌های کاشت مو
برای کاشت مو دو روش اصلی به نام ای FUT و FIT وجود دارند که در ادامه شرح داده شده‌اند:

روش FUT
FUT (کاشت واحدهای فولیکولی) روشی برای کاشت موی طبیعی سر است که طی آن، از اطراف ناحیه‌ی مقصد (مانند مناطق جانبی سر که موهای آن در برابر ریزش مقاوم‌اند)، مو را بر داشته و پیوند می‌زنند.  این پیوند به‌صورت گروه‌های ۱، ۲، ۳ و ۴ تایی به نام واحدهای فولیکولی، انجام می‌شود. پس از بی‌حس کردن پوست سر، پزشکان ما قسمتی از پوست ناحیه‌ی مبدأ را برداشته و به کمک تکنیک‌های برش میکروسکوپی، آن را به واحدهای فولیکولی متعدد تقسیم می‌کند. درحالی‌که واحدهای فولیکولی در حال آمده شدن برای پیوند هستند، پزشک سوراخ‌های کوچکی را در پوست سر ایجاد می‌کند که به آن‌ها منقطه ی گیرنده می‌گویند. منطقه‌ی گیرنده محلی است که واحدهای فولیکولی کاشته خواهند شد.
چیدمان و الگوی قرار گرفتن این واحدهای فولیکولی، به ویژگی‌های زیبایی یک عمل پیوند مو، بستگی دارند.پزشکان زیبایی  کلینیک سیب سرخ، این چیدمان را برای هر فرد به‌طور جداگانه بسته به سابقه‌ی ریزش مو و همچنین احتمال آن در آینده طراحی می‌کنند.  ازآنجایی‌که کاشت واحدهای فولیکولی، از روش رشد مو در طبیعت پیروی می‌کند، نتایج عمل انجام‌شده به‌وسیله‌ی پزشکان ما، کاملاً طبیعی بوده و موهای کاشته شده از موهای اصلی فرد غیرقابل تشخیص خواهند بود.
روشFIT
FIT (استخراج واحدهای فولیکولی) روشی برای کاشت موی طبیعی سر به کمک استخراج موهای مبدأ از درون واحدهای فولیکولی می‌باشد. در این روش از وسیله‌ای برای ایجاد یک بریدگی کوچک دایره‌ای در پوست اطراف فولیکول استفاده می‌شود که این کار باعث جدا شدن فولیکول از بافت اطراف آن خواهد شد. پس‌ازآن، این واحد را از درون پوست به بیرون می‌کشند که یک سوراخ کوچک بر جای خواهد گذاشت. این فرایند تا جایی ادامه پیدا می‌کند که واحدهای فولیکولی کافی برای عمل کاشت موی برنامه‌ریزی‌شده، استخراج شده باشد. این کار ممکن است یک تا چند ساعت زمان ببرد که ممکن است آن را به دو جلسه در دو روز متوالی تقسیم کنند. زخم‌هایی که در ناحیه‌ی برداشت مو به جا می‌مانند حدود ۱ میلی‌متر قطر داشته و طی ۷ تا ۱۰ روز به کلی بهبود پیدا می‌کنند. اثر این زخم‌ها به‌صورت اسکارهای ریز سفید باقی می‌ماند که موهای اطراف آن را پوشش خواهند داد. تفاوت اصلی روش‌های FIT و FUT، در این است که در روش  کاشت مو به روشFIT، پیازهای مو را تک تک از درون پوست سر خارج می‌کنند درصورتی‌که در روش قدیمی کاشت واحدهای فولیکولی (FUT)، قسمتی از پوست سر را به‌صورت یک نوار باریک و بلند، جدا کرده و متعاقباً آن را به کمک میکروسکوپ دو چشمی، به قطعه‌های کوچکی برش می‌دهند. قبل از استخراج پیازهای مو، “نواحی گیرنده” کوچکی را به کمک یک ابزار سوزن مانند، در پوست طاس شده‌ی سر، ایجاد می‌کنند. پس‌ازآن، واحدهای فولیکولی را در این نواحی قرار می‌دهند تا به شکل فولیکول‌های سالم و رشد دهنده‌ی مو، در بیایند. اعمال ایجاد مناطق گیرنده و همچنین کاشتن پیازهای مو در آن‌ها، در هر دو روش کاشت مو fit و FUT، از اساس یکسانی برخوردارند. تفاوت این دو روش در شکل ظاهری ناحیه‌ی برداشت مو پس از انجام عمل، و همچنین کیفیت و کمیت پیازهای برداشت‌شده در هر روش، می‌باشد.کاشت مو در جای زخم و بخیه
ما در کلینیک سیب سرخ، کاشت مو درون جای زخم را به کمک روش FIT انجام می‌دهیم. پوشاندن جای زخم به کمک کاشتن مو، یک راه‌حل ساده است که تنها ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان نیاز دارد. موی کاشته شده، به رشد خود در بافت زخم و بخیه ادامه خواهد داد تا جایی که این بافت شروع به ضخیم شدن نکند. بافت ضخیم شده‌ی جای زخم و بخیه را می‌توان به کمک تزریق موضعی کورتیزون، صاف کرد. با صاف شدن سطح جای زخم و بخیه ، عملیات کاشت مو به‌راحتی انجام می‌گیرد؛ بااین‌حال، برخی موارد را نباید فراموش کرد :ازآنجایی‌که خون‌رسانی به بافت زخم و بخیه، به‌خوبی بافت‌های دیگر صورت نمی‌پذیرد، فاصله‌ی پیوندهای مو باید بیش‌تر از حد معمول خود باشند.
با رشد کردن پیوندها در بافت زخم و بخیه، رگ‌های خونی جدیدی در آن ناحیه شکل خواهند گرفت.
پس از ایجاد رگ‌های خونی جدید، می‌توان تراکم مو را در آن ناحیه افزایش داد.
پس از انجام عملیات کاشت مو، مراقبت‌های خاصی را باید از پیوندهای درون بافت زخم و بخیه به عمل آورد، چراکه بافت زخم و بخیه نمی‌تواند به‌خوبی بافت‌های عادی پیوندها را در درون خود نگه داشته و آن‌ها به‌راحتی خارج می‌شوند.
در صورت تراکم بیش‌ازحد موهای کاشته شده در بافت زخم و بخیه، سرعت رشد آن‌ها پایین خواهد بود. در صورت قرار گرفتن صحیح مناطق گیرنده و همچنین به عمل آوردن مراقبت‌های پس از عمل به‌طور شایسته، می‌توان انتظار سرعت رشد مناسب را داشت.روش ترکیبی
روش ترکیبی کاشت موی سر طبیعی، کامل‌ترین روش برای برداشت و کاشت مو می‌باشد. در روش کاشت موی ترکیبی، تکنیک‌های FUT و FIT، با هم ادغام شده و ظرف یک تا دو روز انجام می‌شوند. موهای برداشت شده به کمک روش FUT، در جلو سر کاشته می‌شوند. پس‌ازآن، مقداری مو به کمک روش FIT و برای کاشته شدن در آینده، برداشته می‌شوند. کل عمل جراحی، در صورت موفقیت‌آمیز بودن مراحل، در یک روز کامل یا دو نیم روز، انجام می‌شوند. روش ترکیبی در افرادی با طاسی فراگیر و کسانی که نیاز به برداشت مو در مقیاس وسیع دارند، انجام می‌شود. روش ترکیبی شامل جزئیات فنی زیادی می‌باشد؛ بنابراین می‌بایست تنها توسط یک متخصص کاشت مو، که در هر دو روش FIT و FUT از تجربه‌ی بالایی برخوردار است، انجام شود. پزشکان ما در کلینیک سیب سرخ دارای تجربه فراوانی در این زمینه هستند. در روش ترکیبی، فرد می‌تواند در صورت نیاز، در سال‌های آتی نیز عمل کاشت مو را چندین بار تکرار کند.

آنچه باید در خصوص تزریق چربی نانوفت بدانید ؟

نانوفت یا نانوچربی ، چربی صاف شده و کاملا امولسیون شده ای است ،که حاوی غلظت بسیار بالایی از سلول های بنیادی است.

سلول های بنیادی ، سلول هایی هستند که تمایز نیافته اند و پیش ساز سایر سلول های تخصصی می باشند و قابلیت تبدیل شدن به سلول های اختصاصی را دارند و همچنین توان و پتانسیل تولید بیشتر را از طریق تقسیم سلولی دارند.

تحقیقات بالینی و آزمایشگاهی متعددی در سال های اخیر نشان داده اند که تزریق نانوفت در لایه های مختلف پوستی موجب بهبود چشمگیری در کیفیت ظاهری و عملکردی پوست می گردد و نکته  جالب و قابل توجه اینکه ، با گذشت زمان کیفیت و عملکرد پوست بهتر می گردد.

با توجه به قابلیت تمایز و تبدیل سلول های بنیادی به سایر سلول های اختصاصی ، استفاده از سلول های بنیادی در چند سال گذشته ، به عنوان روشی قابل اعتماد ، اثر بخش و با کمترین عارضه در پزشکی جای خود را باز کرده و با سرعت فزاینده ای که این شاخه از علم دارد ، بطور قطع جایگزین بسیاری از روش های درمانی و پیشگیری در تمام حوزه های علم پزشکی قرار خواهد گرفت. ولی مطمئنا یکی از کاربردهای بسیار رایج آن در طب زیبایی برای جوانسازی و درمان های مختلف در حوزه پوست و زیبایی خواهد بود.

تصویری از تزریق چربی نانوفت در کلینیک دکتر سعید کاظمی

تصویری از تزریق چربی نانوفت در کلینیک دکتر سعید کاظمی

مزایای تزریق نانوفت نسبت به سایر روش های مشابه:

– اثرات طولانی مدت ، فزاینده و رو به رشد

– به عنوان یک ماده اتولوگ که از خود فرد گرفته می شود کاملا طبیعی و بدون عارضه بوده و واکنش ناخواسته ای را در پی ندارد

– بصورت سرپایی قابل انجام بوده و نیاز به بستری و بی هوشی و مداخلات جراحی باز ندارد

– بهبودی بسیار سریع بوده و درد و التهاب و عوارض بسیار کمی داشته که قابل توجه نمی باشد

– کم تهاجمی بوده  و عوارض و خطرات بسیار کمی دارد که قابل چشم پوشی است

– نیاز به برش جراحی ندارد و اسکاری از این درمان در محل برداشت و دریافت چربی بر جای نخواهد ماند

– می تواند به عنوان یک روش درمانی مجزا ، جایگزین و یا در ترکیب با یک روش و یا روش های درمانی دیگر به کار رود

– می تواند به عنوان یک روش درمانی جایگزین برای اعمال جراحی و یا یک درمان مکمل مطرح باشد

– به عنوان محصولی با تائیدیه لازم ،  قابلیت استفاده به عنوان یک روش درمانی با حداقل دستورزی را دارا می باشد

– بر خلاف سلول های بنیادی موجود در مغز استخوان ، کیفیت و مقدار سلول های بنیادی موجود در بافت چربی با افزایش سن کاهش پیدا نمی کند.

– بافت چربی در بدن به مقدار کافی وجود دارد ، در دسترس است و به راحتی و با روشی غیر تهاجمی و با بیحسی موضعی قابل استحصال و برداشت می باشد.

ویدیو تزریق چربی نانوفت در کلینیک دکتر سعید کاظمی

مضرات و معایب تزریق نانوفت نسبت به سایر روش های مشابه:

قطعا هر نوع تزریق پوستی با کمی التهاب و تورم همراه می باشد، ولی این عوارض بسیار کم و قابل تحمل بوده و مشکلاتی را برای بیمار بوجود نمی آورد . لازم به ذکر است که تا کنون عارضه نامطلوب و خطر جدی مانند عفونت ، کیست ، گرانولوم و … ناشی از تزریق نانوفت مشاهده نگردیده است.

روش اجرا:

ابتدا چربی را از محل مورد نظر که می تواند در نواحی شکم،پهلو،ران ، باسن و… باشد، با استفاده از تزریق بی حسی موضعی برداشت کرده و سپس با شستشو و چندین مرحله فیلتر کردن آن ، محلولی کاملا یکدست و امولوسیونه بدست آمده که حاوی تعداد بسیار بالایی از سلول های بنیادی تمایز نیافته است که با سرسوزن های بسیار نازک ، قابل تزریق در لایه های پوست ، حتی لایه های سطحی می باشد.

تا پیش از این روش های آنزیمی ، متداول ترین راه فرآوری بافت چربی برای جداسازی سلول های بنیادی بوده است که به دلایل مختلف پزشکان را با مشکل مواجه می کرد . اولین مشکل در روش های قدیمی  نیاز به وجود اطاق تمیز با کلاس بالا می باشد،که بسیار هزینه بر می باشد ، از طرف دیگر روش آنزیمی ، زمان بر بوده و پروسه فرآوری را طولانی می کند ، ولی در روش نانوفت با کمک نیروهای مکانیکی ، به آنزیم برای فرآوری بافت چربی نیاز نمی باشد.

کاربردهای تزریق نانوفت:

جوانسازی پوست در نواحی مختلف بدن –ترمیم ظاهر پوست وافزایش الاستیسیته پوست -درمان پوست های آسیب دیده ، تغییر رنگ یافته و یا آفتاب سوخته و پیر – جوانسازی ، قوام سازی و از بین بردن گودی ، کبودی و چین و چروک های زیر چشم – خطوط ظریف و چروک های سطحی صورت ، گردن و ناحیه دکولته – جوانسازی و حجم دهی پشت دست ها – درمان ، ترمیم و مدیریت زخم ها و اسکارهای ناشی ازسوختگی – درمان انواع اسکارها بخصوص اسکارهای آتروفیک –کمک در درمان ریزش مو – درمان چین های اطراف لب و ناحیه گردن – مدیریت درد و ترمیم مفاصل ، بخصوص آرتروز مفاصل ( استئوآرتریت ) – بهبود لیکن اسکلروزیس ناحیه ژنیتالیا – جوانسازی ، حجم دهی و افزایش قوام پوست ناحیه ژنیتال و افزایش کیفیت رابطه جنسی و  زناشویی

مراقبت های قبل و بعد از تزریق نانوفت:

-توصیه می شود بیمار از دوهفته قبل به هیچ وجه سیگار و قلیان نکشد.

-تا بیست و چهار ساعت بعد از تزریق نانوفت محل تزریق را شستشو ندهد.

-دو تا چهار هفته بعد از تزریق نانوفت از فعالیت شدید بدنی خودداری نماید.

-تا چهار هفته بعد از تزریق چربی به روش نانوفت از سونا و سولاریوم پرهیز نماید.

-دو تا سه هفته بعد از تزریق نانوفت ، از خوابیدن روی محل تزریق خودداری نماید.

– به توصیه ها و دستورات داروئی پزشک معالج عمل نماید.

نتایج درمانی :

برای کسب نتیجه ایده آل که به واسطه تکثیر و تمایز سلول های بنیادی اتفاق می افتد ، بایستی زمان مناسب از زمان تزریق بگذرد. ولی بطور کلی میتوان گفت که از حدود دو ماه پس از تزریق نانوفت اثرات درمانی بارز و مشخص می شوند و با گذشت زمان ، این اثرات ملموس تر می شوند و بر رضایت مندی بیمار افزوده می شود.

چاقی

درمان لاغری موضعی با لیپوساکشن

لیپوساکشن، همچنین نوعی جراحی زیبایی است که باعث تجزیه چربی بدن می شود. لیپوساکشن در بیشتر موارد بر روی شکم، ران، باسن، گردن، چانه، بالا و پشت بازو و پشت انجام می شود. در طول لیپوساکشن، چربی از طریق یک دستگاه توخالی – یک کانول – که زیر پوست قرار می گیرد برداشته می شود. خلاء قوی و فشار بالا برای کانول استفاده می شود. در هنگام انجام لیپوساکشن در مناطق بسیار کوچک بی حسی موضعی استفاده می شود.

ادامه مطلب “درمان لاغری موضعی با لیپوساکشن”

× چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم؟🌹