کاشت ابروکاشت ابرومشاوره آنلاینمو

کاشت ابرو چیست؟ آیا ریزش ابرو پس از کاشت طبیعی است؟

کاشت ابرو روشی است که در آن جراح زیبایی یک پیوند مو می‌گیرد. پزشک متخصص پیوند را با مو و فولیکول آن می‌گیرد و به ناحیه ابرو منتقل می‌کند. پیوند ابرو معمولاً از پشت گردن یا ناحیه اطراف گوش برداشته می‌شود.

کاشت ابرو روشی است که در آن جراح زیبایی یک پیوند مو می‌گیرد. پزشک متخصص پیوند را با مو و فولیکول آن می‌گیرد و به ناحیه ابرو منتقل می‌کند. پیوند ابرو معمولاً از پشت گردن یا ناحیه اطراف گوش برداشته می‌شود.
پس از برداشتن پیوند یا گرافت مو تا یک ساعت قبل از کاشت توسط جراح در یک محفظه با محلول نمکی سرد نگهداری می‌شود. کاشت ابرو معمولاً با بی حسی موضعی انجام می‌شود و فرد در طول جراحی چیزی احساس نمی‌کند.
پس از انجام عمل، ناحیه باز می‌ماند و پوسته‌ای در اطراف فولیکول‌های تازه پیوند شده تشکیل می‌شود. این پوسته‌ها بخشی طبیعی از روند بهبود هستند و پس از چند روز از بین می‌روند.
ممکن است تا چند روز کبودی و تورم خفیفی در ناحیه کاشت وجود داشته باشد که معمولاً پزشک داروهای مسکن، آنتی بیوتیک‌ها و استروئیدها را تجویز می‌کند و تا پنج روز باید مصرف شوند.

آیا ریزش ابرو پس از کاشت طبیعی است؟
پس از کاشت اولیه، موهای تازه قرار داده شده می‌ریزند که این روند طبیعی است. رشد مجدد مو حدود 3 ماه پس از جراحی شما شروع می‌شود.

روش های کاشت ابرو
مانند کاشت موی سنتی، کاشت ابرو یک روش دائمی و جراحی است که در آن موها از یک محل اهدا کننده ( مثلاً پشت سر) گرفته می‌شود و دوباره در محل ابرو کاشته می‌شود. به عبارت دیگر به ناحیه ابرو پیوند زده می‌شود و دو روش برای ترمیم مو وجود دارد:

استخراج واحد فولیکولی (FUE)
یکی از روش های کاشت ابرو، استخراج واحد فولیکولی (FUE) است در این روش که شامل کاشت مو از محل اهدا با استفاده از دستگاه پانچ دستی، پانچ قدرتی یا پانچ رباتیک است. از مزایای کاشت ابرو به روش FUE این است که جای زخم به صورت خطی باقی نمی‌ماند و بهبودی فرد راحت است.
از معایب این روش آن است که زمان پیوند مو طولانی‌تر است و موهای کوتاه می‌توانند بر کیفیت پیوند تاثیر بگذارند.

پیوند واحد فولیکولی (FUT)
یکی دیگر از روش های کاشت ابرو، پیوند واحد فولیکولی (FUT) است در این روش از کاشت ابرو نواری از مو ( معمولاً از پشت سر) برداشته می‌شود و به فولیکول‌های مو پیوند داده می‌شود تا ابرو شکل جدید و بهتری پیدا کند. روند برداشت این روش سریع‌تر از روش قبلی است و موهای برداشت شده از پشت سر درازتر هستند، که ممکن است در طول کاشت ابرو کمک کنند. لازم به ذکر است این تکنیک منجر به جای زخم به صورت خطی می‌شود و زمان بهبودی آن طولانی‌تر است.

کدام یک از روش های کاشت ابرو برای من مناسب است؟
تصمیم‌گیری برای اینکه از کدام روش کاشت ابرو برای هر فرد انجام شود، وابسته به نظر جراح است و قبل از شروع فرآیند با کاندیدای کاشت ابرو مشورت می‌شود.

چه افرادی برای کاشت ابرو مناسب هستند؟
به طور کلی دو گروه از بیماران علاقه‌مند به کاشت ابرو هستند:
کسانی که ریزش مو در اثر برداشتن بیش از حد ابرو یا ضربه (مثل لیزر موهای زائد، جای زخم) داشته‌اند.
کسانی که به طور طبیعی یا در نتیجه یک بیماری مانند کم‌کاری تیروئید، ابروهای نازکی دارند.
یکی از بیماری‌هایی که ممکن است باعث ریزش ابرو شود بیماری هیپروتامینوز A است که سطوح سمی ویتامین A در بدن فرد وجود دارد که باعث ریزش مو می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا