کاشت ابرومو

آشنایی با دوره رشد ابرو بعد از کاشت و برخی نکات در مورد آن

بهترین روش کاشت ابرو، میکرو گرافت می باشد که با نام سوپر کاشت نیز شناخته می شود. مانند روش sut، در این روش نیز جای زخم باقی نمی ماند و برای برداشت واحدهای فولیکولی از متد تریکوفیتیک اسکارلس استفاده می شود.

کاشت ابرو

ابروها بعد از چشم ها بخش مهم زیبایی صورت است که امروزه بعد از کاشت مو از استقبال بی نظیردر بین خانم ها برخوردار شده است. تحلیل ابرو به علل زیادی رخ می دهد که یکی از مهم ترین آن نازک کردن بیش از حد ابرو و یا تاتو نمودن آن می باشد که آسیب زیادی را به ابرو می رساند. این پروسه باعث می شود که خانم ها برای جبران آن به کاشت ابروی طبیعی روی آورند. یکی از راه هایی که می توان ابروهای کم پشت و نازک خود را اصلاح کرد، کاشت یا پیوند ابرو می باشد که هیچ گونه درد و ناراحتی را ندارد. اخیرا این روش درمانی و زیبایی در بین زنان از استقبال زیادی برخوردار شده است به طوری که آقایان نیز به آن تمایل نشان می دهند. کاشت ابروی طبیعی همچون کاشت مو و یا کاشت ریش و سبیل می باشد با این تفاوت که چون پروسه ی حساس است نیاز به دقت و ظرافت زیادی در کار را دارد.

توجه داشته باشید که تار مو باید در جای مناسب خود و مطابق جهت ابرو صورت گیرد. بهتر است که هم سطح پوست پیوند ایجاد شود و فرد بعد از آن مراقبت ها و نکات را رعایت کند تا نتیجه ایده آل باشد. یکی از سوالات رایج در این زمینه علل ریزش ابرو است که بسیار از پزشک پوست پرسیده می شود و متقاضی خواهان دانستن آن می باشد. به گفته بهترین پزشک پوست برای کاشت ابرو این است که پروسه ریزش ابرو همچون ریزش مو شایع نمی باشد و می توان گفت که علل متعددی برای ریزش وجود دارد.

کاشت ابرو

در برخی افراد شاهد نازک شدن موی ابرو و یا ریزش ابرو هستیم، که می تواند به دلایل زیر باشد:

شانه زدن ابرو خلاف جهت رویش مو
آسیب و ضربه های وارد شده به سر
ابتلا به برخی بیماری ها
افزایش سن

افرادی که ناراحت نازک شدن تارهای مو ابروی خود هستند و یا دچار ریزش ابرو می شوند، می توانند کاشت مو را انجام دهند.

بهترین روش کاشت ابرو

بهترین روش کاشت ابرو، میکرو گرافت می باشد که با نام سوپر کاشت نیز شناخته می شود. مانند روش sut، در این روش نیز جای زخم باقی نمی ماند و برای برداشت واحدهای فولیکولی از متد تریکوفیتیک اسکارلس استفاده می شود. این روش احتیاج به هیچ برش و بخیه برای برداشت فولیکول مو ندارد. از طریق سوزن های مخصوص انجام می‌شود و از طریق همین سوزن ها فولیکول به دست آمده را لا به لای ابرو کاشته می‌شود.

ترمیم کامل

این روش برای افرادی مناسب است که به صورت ژنتیکی و وراثتی بدون ابرو متولد شده اند. همچنین برای کسانی که ابروی کم و یا به علت سوختگی ابروهای خود را از دست داده اند، صورت می گرد.

ارتقا و افزایش

این روش نیز برای افرادی مناسب است که از تراکم ابروی خود راضی نیستند و خواهان ابروهای پهن و کلفت در صورت می باشند.

اصلاح جزئی

این روش نیز برای افرادی صورت می گیرد که فقط نیاز به اصلاح کم و جزئی دارند تا دیگر برای پر نمودن برخی موقعیت ابروهای خود از مداد ابرو استفاده نکنند.

کاشت ابرو

دوره رشد ابرو بعد از کاشت چگونه می باشد؟

بعد از پیوند ابرو، مو 2 تا 3 هفته ریزش می کند، اما جای نگرانی ندارد چرا که بعد از 4 ماه مو رشد مجدد می کند و با رویش دوباره بسیار زیبا به نظر می رسد گویا که ابروی خود فرد است و هر چه زمان بیشتر بگذرد ابرو پرپشت تر می شود و به ماه 9 که برسد، ابرو کامل رشد کرده و نتایج بهتر قابل رویت است. کاشت ابرو بدون درد بسیار مناسب افرادی است که ابروهای کم پشت، به دلایل ژنتیکی و وراثتی فاقد ابرو هستند و یا ابروی سوخته و شکسته دارند، افرادی که با مواد اسیدی و شیمیایی فعالیت می کنند، افرادی که جراحات و زخم کوچک در ناحیه ابرو دارند به طوری که رشد ابرو در آن قسمت متوقف شده است، بسیار کاندیدای مناسب کاشت ابرو هستند.

علل ریزش یا تحلیل ابرو عبارتند از:

 • کم پشتی ژنتیکی ابرو
 • کم کاری تیروئید
 • آلوپسی آرئاتا
 • ضربه و آسیب
 • تریکوتیلومانیا یا کندن ابروها در حالت عصبی

روش کاشت ابرو چگونه است؟

دکتر پوست در ابتدا ابرو را به سه قسمت مساوی تقسیم می نماید که شامل: تاج و بدنه و دم ابرو است. در ابتدا در قسمت تاج، ابرو را به صورت زاویه دار رو به بالا می خوابانند تا حالت عمودی به خود نگیرد. اما در قسمت بدنه ابرو اقدام به زاویه کردن و خواباندن تاج و دم ابرو می کنند تا مو به صورت مماس در صورت کاشته نشود. در این مرحله از موهایی استفاده می شود که ضخیم و مجعد نیست. در مرحله آخر فقط منافذ ابرو نسبت به موها باید بسیار نازک و کوچکتر باشد زیرا که اگر این اصول رعایت نشود در حالت رشد ابرو شاهد رشد و خروجی ابروهایی با حالت ضخیم و غیر طبیعی خواهیم بود. دکتر پوست تاکید می کند که کاشت باید خیلی به هم نزدیک و پرتراکم باشد و پوست نیز در زیر ابرو قابل رویت نباشد.

در واقع می توان گفت در ابتدا دکتر پوست با گرفتن موهای نازک پشت سرو نزدیک به گردن و یا پوست ظریف گرفته می شود، در واقع مویی مناسب است که یک تا دو سانت بلند می باشد و همچون بلندی موهای ابرو، تا پزشک پوست بتواند حالت موها را ببیند و بر روی قوسی که پوست ابرو دارد روی استخوان حدقه چشم آن انحنا را بخواباند و حالت ابروی طبیعی را ایجاد نماید. رشد موهای کاشت شده هم نسبت به رشد ابرو مقداری بیشتر است به علت ابروی نرمال باید 10 روز یک بار کوتاه شود، در حالی که ابروهای کاشت شده را باید هفته ای یک تا دو بار اصلاح نماییم.

اصلاح بعد از کاشت ابرو

هر کاشت مویی ممکن است که بعد از 3 هفته تا 1 ماه  بعد از کاشت مو، خواه کاشت موی ابرو، کاشت موی ریش یا کاشت موی سرباشد، باید حدود سه هفته تا یک ماه ابتدا موی سر باید ریزش کند تا به فاز استراحت و یا ریزش برود. گفته می شود که استراحت در افراد متفاوت می باشد، در واقع از 3 تا 6 و یا 7 ماه طول می کشد. یعنی حداقل 3 ماه و حداکثر 7 ماه ابروها به نتیجه برسند، تا ابروها و موها نتیجه مطلوب را با خود به همراه بیاورند. از بین افراد 20 تا 30 درصد هستند که موهای کاشته شده در آنان ریزش پیدا نمی کند و فاز استراحت ندارد و همان موها با همان مقاومت باقی می ماند. پس می توان نتیجه گرفت که زمانی ما می توانیم که با موچین ابروها را اصلاح کنیم که از فاز استراحت خارج شده باشد و ابروها رشد کرده باشد. حداقل 8 الی 9 ماه از کاشت ابرو گذشته باشد و کاشت نیز به نتیجه رسیده باشد. اضافه می کنیم که قیچی زدن موهای ابرو از 10 روز بعد از کاشت ابرو میسر می باشد. کاشت ریش نیز به همین صورت است و همچون کاشت موی سر نتیجه خواهد داد.

علل ریزش ابرو

ابروها به دلایل مختلفی ریزش می کند که عبارتند از:

 • داشت بیماری هایی از جمله جذام، آلوپسی، سرطان و…
 • آسیب های فیزیکی و بیرونی
 • سوختگی، صدمه و تصادف
 • داشتن ابروی کم و نازک به علت وراثت و ژنتیک
 • مصرف برخی از مکملات، داروها و ویتامین ها
 • زخم و خراش
 • کم کاری غده تیروئید
 • تتو و هاشور ابرو
 • و …

برخی نکات در مورد کاشت ابرو

کاشت ابرو به سه روش SUT وFUT وFIT صورت می گیرد که باید در ابتدا بررسی شود که پزشک کدام گزینه را برای فرد مناسب تر و بهتر می داند. چون روش کاشت ابرو با بی حسی موضعی انجام می شود، در نتیجه هیچ گونه درد و ناراحتی را برای فرد ایجاد نمی کند. این پروسه هیچ گونه عوارضی ندارد و متقاضی بعد از پیوند می تواند به امور روزمره زندگی خود باز گردد. معمولا نتایج این پیوند از 6 تا 12 ماه زمان بر است و فرد باید شکیبا و صبور باشد. شایان ذکر است که برای شستشوی صورت و استحمام بعد از 3 روز هیچ گونه منافاتی ندارد اما بهتر است که ناحیه پیوند را ماساژ نکنند. ممکن است که مقداری تورم، کبودی و قرمزی در بالای ابرو ایجاد شود که جای نگرانی ندارد و بعد از چند روز برطرف می شود. پیوند ابرو به صورت طبیعی و استاندارد، چهره را زیبا می کند به همین دلیل در انتخاب کلینیک و یا دکتر پوست خوب، ملاک  و معیار را بر هزینه قرار ندهید. در ادامه برخی دیگر از نکات مربوط به کاشت ابرو را توضیح می دهیم.

 • موی ابرو باید به طور مرتب اصلاح شود، با این پروسه روند رشد طبیعی خود را خواهد گرفت.
 • کاشت ابرو بسیار ایمن است و تورم و خارش در آن بسیار به ندرت در آن دیده می شود.
 • افراد بلافاصله بعد از کاشت ابرو می توانند از مطب مرخص شوند و به فعالیت های روزمره خود بپردازند.
 • بهتر است افراد  در طول مدت نقاهت بعد از کاشت ابرو از  یک کلاه بزرگ و عینک آفتابی استفاده کنند.
 • نکته آخر این که: در خصوص کاشت ابرو توصیه می شود که حتما از یک دکتر پوست باتجربه و حاذق در این زمینه مشورت بگیرند.

اخیرا کاشت ابرو یکی از روش های پرطرفدار در بین افراد علی الخصوص خانم ها می باشد . افرادی که از ابروی کم پشت و تتوی دائمی خود خسته شده اند، می توانند با مراجعه به یک دکتر پوست و یا متخصص زیبایی باتجربه و متبحر اقدام به پیوند ابرو نمایند. اما برای این که کاشت ابروی طبیعی جلوه دهد، متقاضی باید مراقبت های قبل و بعد از پیوند را به خوبی رعایت کند تا نتایج خوبی را برای فرد به همراه آورد.

آیا کاشت ابرو عوارض و خطراتی دارد؟

می توان به صراحت بگوییم اگر کاشت ابرو را در کلینیک ها و مراکز معتبر انجام شود هیچ گونه عوارضی رابرای افراد به همراه نمی آورد بلکه برعکس بهترین نتایج را به ارمغان می آورد اما متاسفانه اخیرا نه برخی افراد غیر حرفه ای و آماتور اقدام به کاشت ابرو کرده اند که نه در محل ابرو جوش و اسکاردر ناحیه ابرو و تورم و درد از ناحیه سر ایجاد می کند. در نتیجه این عوارض نه تنها از لحاظ مالی بلکه از لحاظ زمانی برای افراد مشکلاتی را ایجاد می کند. در صورتی که فرد به پزشک پوست و متخصص زیبایی حرفه ای خود مراجعه کند هیچ گونه عوارض و معایبی را برای او به همراه نخواهد آورد، اما اخیرا با ظاهر شدن پزشکان آماتور برای این پروسه حساس، برخی از عوارض همچون عفونت در محل پیوند به دلیل استفاده از وسایل چندبار مصرف شده، ایجاد کرده اند که برطرف شدن آن خود نیاز به مراجعه به پزشکان دیگر را در پی داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا