پروتزپروتز سینه

چه کسانی واجد شرایط انجام عمل پروتز سینه هستند؟

داشتن سینه‌های بزرگ و خوش فرم برای خانم ها یکی از موارد مهم تاثیرگذار در زیبایی ظاهری است. امروزه از پروتز سینه برای ایجاد سینه‌های بزرگ و خوش فرم کمک می‌گیرند.اگر خانم ها قصد انجام این عمل جراحی را دارند و به دنبال نتایج رضایت بخشی هستید، باید ابتدا از پزشک متخصص در این زمینه یعنی جراح پستان مشاوره بگیرند.

چه کسانی واجد شرایط انجام عمل پروتز سینه هستند؟

با وجود اینکه سالانه خانم‌های زیادی این عمل را با موفقیت انجام می‌دهند؛ اما گاهی این عمل گزینه مناسبی برای برخی از افراد نیست.

بیمار باید قبل از انجام جراحی توسط پزشک معاینه شود و گفتگویی با یکدیگر داشته باشند تا در نهایت پزشک بسته به شرایط او در خصوص انجام عمل تصمیم‌گیری کند.

افراد غیر واجد شرایط:

افرادی که واجد شرایط انجام عمل پروتز سینه نباشند، در صورت انجام آن دچار عوارض زیادی می‌شوند، به همین جهت توصیه می‌شود که تنها این دسته از افراد عمل پروتز را انجام دهند:

 • خانم‌هایی که دچار عفونت فعال در هر نقطه از بدن خود هستند.
 • خانم‌های مبتلا به سرطان یا دارای سابقه بیماری سرطان سینه که درمان‌های لازم و کافی را هنوز دریافت نکرده‌اند.
 • خانم‌هایی که باردار یا شیرده هستند.

در صورتی که هر یک از شرایط ذکر شده را دارید، کاندیدای مناسبی برای عمل پروتز سینه نیستید.

همچنین اگر هر یک از مواردی که در ادامه ذکر خواهیم کرد را داشتید، پزشک را در جریان بگذارید؛ چرا که امکان افزایش خطر ابتلا به عوارض در شما بیشتر می‌شود:

 • دچار بیماری خود ایمنی هستید یا سابقه چنین مشکلی را دارید.
 • دچار سیستم ایمنی ضعیفی هستید.
 • شرایطی که در روند بهبود زخم یا لخته شدن اختلال ایجاد می‌کند.
 • در حال شیمی‌ درمانی یا پرتو درمانی هستید.
 • دچار اختلالات سلامت روان مانند افسردگی، اختلال بدشکلی بدن و اختلالات خوردن هستید.

عمل پروتز سینه

هدف از انجام عمل پروتز سینه چیست ؟

 • به دلیل داشتن سینه‌های کوچک یا سینه‌های نامتقارن لباس‌ها به تن شما زیبایی چندانی ندارد.
 • اعتماد به نفس خود را از دست داده‌اید و نیاز به انجام این جراحی برای افزایش اعتماد به نفس خود دارید.
 • پس از بارداری یا کاهش وزن قابل توجهی که داشته‌اید، سایز سینه‌های شما کاهش یافته است.
 • هدف خود را از انجام این عمل جراحی به پزشک خود بگویید تا بهترین مشاوره را به شما بدهد.

آشنایی با انواع پروتز با توجه به شرایط هر فرد

انتخاب نوع مناسب پروتز، یکی از سوالات مکرر است که از سوی مراجعین پرسیده می‌شود. انواع مختلفی از پروتز سینه وجود دارد که متخصص پستان دکتر بلال دلشاد با توجه به شرایط هر فرد، بهترین نوع را به او پیشنهاد خواهد کرد.

در ادامه به بررسی چند مورد از آن می‌پردازیم:

پروتزهای سالین

این پروتز، لایه‌ای سیلیکونی دارد و با محلول نمکی استریل پر شده است. این نوع، حدود 44 درصد از انواع پروتزها را تشکیل می‌دهد.

همچنین یکی از محبوب‌ترین انواع پروتزهاست. نوع سالین ظاهری گرد به سینه‌های شما می‌دهد. افرادی که انتخابشان سینه‌های برجسته و گرد است، این مورد بهترین گزینه برای آنها خواهد بود.

اگر فردی هستید که داشتن سینه‌های طبیعی انتخاب شماست، این مورد به شما پیشنهاد نمی‌شود. پروتزهای سالین نیاز به برش کمتری دارند و در نهایت اسکار کمتری روی سینه باقی خواهد ماند.

از دیگر مزیت این پروتز می‌توان به این مورد اشاره کرد که در صورت پارگی جای نگرانی نیست؛ چرا که محلول نمک به راحتی جذب بدن می‌شود.

پروتز سیلیکونی

پروتزهای سیلیکونی با ژل‌های سیلیکونی پر شده‌اند. این مدل پروتز به شکل قطره، همانند شکل طبیعی سینه است و علاوه بر این بافت نرمی‌ شبیه به سینه طبیعی دارد.

بافت سبکی دارد و به خانم‌های فعال این مدل پیشنهاد می‌شود. این مدل دارای دو مشکل قابل توجه است که برخی از افراد را از انتخاب آن منصرف می‌کند.

یک مورد قیمت گران آن و دومی ناشناخته باقی ماندن پارگی است. با وجود اینکه ژل سیلیکونی ضرری ندارد؛ اما در صورت نشتی ژل باعث درد، بی‌حسی سینه و دیگر مشکلات زیبایی مانند ناهمواری سینه‌ها می‌شود.

افرادی که انتخابشان داشتن سینه‌های طبیعی است، پروتزهای سیلیکونی را انتخاب می‌کنند.

عمل پروتز سینه

پروتز گامی بیر

این مدل پروتز نشان‌دهنده جدیدترین پیشرفت در پروتز سیلیکونی است. این مدل به دلیل حجم و ظاهری شبیه به پروتز سالین و ایجاد احساس طبیعی همانند پروتزهای سیلیکونی، بسیار محبوب شده‌اند.

این مدل پروتز استحکام خوبی دارد و حتی در صورت پارگی شکل خود را حفظ می‌کند. اما اگر پارگی تا مدت زمان زیادی تشخیص داده نشود، طی طولانی مدت باعث ایجاد عوارض خواهد شد.

اگر انتخاب شما این مدل پروتز است باید به طور منظم MRI انجام دهید. این گزینه یکی از گران‌ترین پروتزهاست.

تزریق چربی

در این مورد پروتزی برای بزرگ کردن سینه استفاده نمی‌شود و تنها با انتقال چربی به روش لیپوساکشن سینه‌ها را بزرگ می‌کنند.

اگر تزریق چربی داشته باشید، دیگر حس داشتن جسم خارجی در سینه‌های خود ندارید و دیگر نگران مسائلی مانند پارگی نیستید و همچنین سینه‌های به مراتب نرم‌تری خواهید داشت.

با این حال که این روش می‌تواند طبیعی و جذاب‌تر به نظر برسد؛ اما به این نکته توجه داشته باشید که در خصوص این روش آزمایشات زیادی انجام نشده و هیچ مطالعه بالینی طولانی مدتی انجام نگرفته است.

لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت، با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠٤٤٣٧٧٤ ٠٩١٢٠٤٤٣٧٧٥

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا