فیلر لب

تزریق ژل لب و آشنایی با مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

در مواردی احتمال دارد ژل تزریق شده گلوله گلوله شود، این امر تا دو هفته پس از تزریق طبیعی است، در صورتی که پس از روز چهاردهم هم ادامه داشت، حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.

تزریق ژل لب

لب‌ها یکی از مهمترین اجزای صورت هستند که فرم و حالت آن‌ها تأثیر زیادی در زیبایی فرد دارد. برخی از افراد بنا به دلایل مختلفی از فرم و حالت لب‌های خود رضایت ندارند‌. بهترین و مؤثرترین راه برای اصلاح فرم لب تزریق ژل لب است‌. داشتن لب‌های حجیم و خوش فرم به جذابیت چهره شما کمک زیادی می‌کند. اینکار به راحتی با استفاده از فیلر و ژل لب امکان‌پذیر است. در صورتی که قصد تزریق ژل لب را دارید این مقاله مخصوص شما است.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. اگر مراقبت بعد از ژل لب به درستی انجام شود و شخص سایر موارد مربوط به مراقبت بعد از تزریق ژل لب را به درستی انجام دهد، نتیجه تزریق ژل لب و فیلر بسیار مؤثرتر و مطلوب‌تر می‌شود. در این خصوص لازم به توضیح است که عدم رعایت مراقبت بعد تزریق ژل لب ممکن است سبب بروز عوارض شود. با توجه به این توضیحات باید گفت اگر قصد تزریق ژل لب را دارید قبل از آن در مورد اینکه بعد از تزریق ژل لب چه باید کرد تحقیق کنید.

به طور کلی به همان میزان که تزریق اصولی ژل لب در زیبایی و جذابیت نتیجه کار تأثیر دارد، به همان میزان هم مراقبت بعد از ژل لب مؤثر است. در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد مراقبت بعد از تزریق ژل لب می‌پردازیم. برای یافتن پاسخ این سؤال که بعد از تزریق ژل لب چه باید کرد تا پایان با ما همراه باشید. علاوه بر سایر موارد اطلاعات بیشتری در مورد ورم لب بعد از تزریق و راهکار‌های کاهش ورم لب بعد از تزریق کسب خواهید کرد.

لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت، با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠٤٤٣٧٧٤ ٠٩١٢٠٤٤٣٧٧٥

فواید تزریق ژل لب

امروزه تزریق ژل لب از محبوبیت زیادی برخوردار است. استقبال از این روش به درستی نشان‌دهنده فواید این روش است. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد فواید تزریق ژل لب می‌پردازیم.

مهمترین فایده تزریق ژل به لب، حجم دهی به لب‌ها است. با این روش می‌توانید لب‌های حجیم‌تری داشته باشید. از دیگر فواید آن می‌توان به این مورد اشاره کرد که در صورت نا متقارن بودن دو سمت لب آن را متقارن می‌کند. از آنجایی که میزان تزریق ژل لب انتخابی است، به راحتی می‌توانید میزان حجیم شدن لب‌ها را کنترل کنید. به طور کل اگر مراقبت‌های بعد از فیلر لب را رعایت کنید، تزریق ژل یک روش سازگار با بدن محسوب می‌شود که عوارض بسیار کمی دارد. لازم به توضیح است که این روش بدون عوارض گزارش شده است مگر اینکه عدم رعایت مراقبت بعد تزریق ژل لب سبب بروز عوارض شود. در مورد ژل لب مدل روسی بیشتر بدانید.

بعد از تزریق ژل لب چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

با توجه به اینکه قبل از تزریق ژل لب‌ها را بی‌حس می‌کنند، یکی از مراقبت‌های بعد از فیلر لب این است که تا زمانیکه حس لب‌ها به طور کامل برنگشته است از خوردن یا آشامیدن خودداری کنید. به طور کلی توصیه می‌شود تا یک هفته بعد از زمانی که تزریق کرده‌اید از نوشیدنی‌های الکل دار و استعمال دخانیات خودداری کنید.

از دیگر مواردی که جز مراقبت بعد از تزریق ژل لب محسوب می‌شود، می‌توان به این مورد اشاره کرد که نباید به لب‌های خود دست بزنید. بنابراین مراقبت بعد از تزریق ژل لب این است که لب‌های خود را بعد از تزریق ماساژ ندهید و از هر گونه دستکاری خودداری کنید.

نکاتی که در مورد مراقبت بعد از تزریق ژل لب وجود دارد شامل موارد ذیل می گردد:

۱) در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق از مواد آرایشی روی موضع استفاده نفرمایید.

۲) طی ۲۴ ساعت اول پس از تزریق ژل لب ، می بایستی از ورزش های شدید (مانند ایروبیک)، قرارگرفتن بیش از حد در معرض آفتاب یا گرمای شدید و مصرف مشروبات الکلی پرهیز کنید.

۳) پس از تزریق ژل، تا ۷۲ ساعت از دستکاری و ماساژ ناحیه تزریق شده پرهیز نمایید.

۴) بهتر است در دو هفته اول از تماس با گرمای زیاد مانند سونا و حمام های داغ پرهیز نمایید.

۵) استفاده از غذاهاى سخت مانند ساندویچ، گاز زدن نان هاى سفت و سخت، کشیدن سیگار، پیپ، قلیان و بطورکلى هرگونه ضربه و فشار در ۷۲ ساعت بعد از تزریق فیلر(ژل) بخصوص در ناحیه لب ها ممنوع است.

تزریق ژل لب

از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل

در صورت ایجاد کبودی بعد از تزریق ژل می توانید از آناناس، قرص های ویتامین C، کمپرس سرد (در ساعات اولیه بعد از تزریق ژل) و سپس کمپرس گرم(در روزهاى ابتدایى بعد از تزریق ژل) استفاده نمایید.

در مواردی احتمال دارد ژل تزریق شده گلوله گلوله شود، این امر تا دو هفته پس از تزریق طبیعی است، در صورتی که پس از روز چهاردهم هم ادامه داشت، حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.

 

 

سایر مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

اگر میخواهید بدانید بعنوان مثال شما در مورد مراقبتهای بعد از تزریق ژل به خط خنده باید چه کاری انجام دهید تا بهترین و بیشترین تاثیر را از این فرایند دریافت کنید باید به موارد زیر عمل نمایید:

 

۱- شستن صورت بعد از تزریق ژل لب

طی ۸ ساعت اولیه بعد از تزریق ژل بهتر است که از لمس ناحیه پرهیز کنید. بعد از این زمان، می توانید صورت خود را با صابون بشویید.

۲- طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

اگر در ساعات پایانی روز تزریق ژل مخصوصا روی گونه داشته اید، بهتر است که طاق باز بخوابید. چنانچه تزریق ژل لب در ساعات پایانی روز انجام شده است، به هیچ وجه روی صورت خود نخوابید.

۳- تاثیر گرما بر ژل لب

تا زمانی که تورم و قرمزی پوست کاهش پیدا نکرده است، از تماس با گرمای شدید خودداری کنید.

به زبان ساده تر، به سادگی توسط عموم قابل تشخیص نباشد که شما تغییری در چهره خود داده اید.

✅ استفاده از ژل های ارزان قیمت چینی و فرم های مصنوعی که هر روز نظاره گر آن هستیم، ترس زیادی در دل علاقمندان به تزریق لب و اصلاح طبیعی فرم لب ایجاد کرده است.

✅ در خصوص ترس از عوارض اصلاح طبیعی فرم لب باید آگاه باشید تمام ژل های معتبر از هیالورونیک اسید طبیعی (از طبیعیت گرفته شده با منشا غیرحیوانی) ساخته شده است، هیالورونیک اسید به صورت طبیعی در بدن ما موجود است.

✅ همچنین یکی دیگر از دغدغه های مراجعین درد است، که باید در جریان باشید در این مرکز از بی حسی کامل استفاده می شود و شما هیچ گونه حسی، حین تزریق نخواهید داشت.

✅ برای تغییر فرم لب معمولا (در اکثر افراد) یک سی سی ژل هم در دومرحله و به فاصله دو هفته انجام می شود تا به نهایت طبیعی بودن برسیم، شایان ذکر است مرحله دوم تزریق هزینه ای ندارد.

برای تغییر در این عضو مهم باید حتما جوانب احتیاط را رعایت کرد. دو عنصر مهم و تاثیرگذار در این خصوص:

۱- کیفیت مواد تزریقی
۲- تجربه پزشک

متاسفانه در سال های گذشته بسیاری از متقاضیان به تزریق ژل های دائم تمایل داشتند، اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید هر ماده خارجی در بدن با واکنش طبیعی آن، در دراز مدت مواجه خواهد شد که این مساله باعث بروز عفونت و عوارض جبران ناپذیری خواهد شد، (به دلیل آزار دهنده بودن تصاویر از قرار دادن آنها در وب سایت معذوریم، می توانیـد با جستجوی عبارت Lip Injection Infection در گوگل تصاویر عفونت های لب را مشاهده کنید).

در بهترین شرایط پس از استفاده از ژل های دائم، اگر لب ها دچار عفونت نشوند پس از گذشت چند سال به شکل “گلوله گلوله” خواهند شد که متاسفانه خارج کردن آن از لب بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

تزریق ژل لب

علت جذب سریع ژل لب چیست؟

بعضی از عوامل باعث زود جذب شدن ژل و کاهش ماندگاری ژل لب می شوند. متابولیسم بدن فرد یکی از عوامل اصلی است که بر ماندگاری ژل لب تاثیر می گذارد. از آنجایی که اغلب ژل های لب از اسید هیالورونیک ساخته شده اند، توسط بدن شما متابولیزه می شوند. برای برخی از افراد، این فرآیند سریعتر از دیگران اتفاق افتاده و در نتیجه ژل لب سریع تر جذب می شود.

عامل دیگر جذب سریع ژل لب قرار گرفتن در معرض نور خورشید است که زودتر جذب شدن ژل لب و کاهش ماندگاری آن می شود. لب ها یکی از فعال ترین بخش های صورت هستند. در طول روز هنگام صحبت کردن، خوردن، نفس کشیدن، بوسیدن و … لب‌ها در حال حرکت و فعالیت هستند، به همین دلیل است که ممکن است ژل در این ناحیه زودتر از بقیه نقاط صورت جدب بدن شود. با رعایت نکاتی که برای بعد از تزریق ژل لب بیان کردیم، می توانید سرعت جذب ژل لب توسط بدن را کاهش داده و زمان بیشتری از زیبایی لب های خود لذت ببرید.

فرم دهی لب

 یکی از نکات مهم روش ایمن اصلاح طبیعی فرم لب با تزریق ژل لب طبیعی، تزریق بهترین نوع ژل می باشد.

معجزه ای به نام هیالورونیک اسید

این ماده در بافت پوست هر نقطه بدن و در همه نژاد‌ها وجود دارد. اسید هیالورونیک فضای بین الیاف کلاژن و الاستین را پر می‌کند، آب را در پوست نگه داشته و حجم پوست را حفظ می‌کند. با افزایش سن هم این ماده رفته رفته کاهش می یابد و به عبارت دیگر، راز جوان ماندن پوست وجود این ماده در بدن می باشد، با تزریق این ژل در لب می توان فرم لب را اصلاح کرد.

از سوی دیگر به دلیل عدم ماندگاری دائم پس از گذشت ۶ الی ۱۸ ماه به تدریج جذب بدن و سپس دفع خواهد شد، همچنین اگر از فرم ایجاد شده راضی نباشید پس از گذشت چند روز می توان با تزریق هیالورونیداز (Hyaluronidase) کل تاثیر ژل را از بین برد و به حالت قبل بازگرداند.

نکته آخر و مهم ترین اصل در اصلاح طبیعی فرم لب ، کیفیت ژل های تزریق شده است در حال حاضر در بازار ایران ژل های بسیاری موجود است که مورد تایید وزارت بهداشت نمی باشند (فراموش نکنید که استانداردهای وزارت بهداشت در خصوص کالاهای وارداتی بسیار سخت گیرانه می باشد و کالایی که تاییدیه وزارت بهداشت را دارد یقینا مورد اطمینان خواهد بود) در بین ژل های تایید شده از سوی وزارت بهداشت ژل های آسیایی و اروپایی قرار دارند که در این مرکز ژل های آسیایی تزریق نمی شوند (این ژل ها به نسبت ژل های اروپایی قیمت فوق العاده ارزان تری حتی گاها تا نصف قیمت دارند).

مهم ترین ویژگی ژل های اروپایی تضمین حفظ فرم طبیعی لب و همچنین عدم عوارض می باشد، به خاطر داشته باشید به دلیل اندکی تفاوت قیمت با سلامت خود و زیبایی چهره تان بازی نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا