آکادمی فیلرژل فیلرفیلر باسنفیلر بینیفیلر چانهفیلر خط خندهفیلر دستفیلر زاویه دهی فکفیلر زیر چشمفیلر سینهفیلر گونهفیلر لبمدلینگ صورت

تزریق فیلر چیست؟ چه انتظاری از تزریق فیلر باید داشته باشم؟

تزریق فیلر می تواند کاهش حجم را برطرف کند. از دست دادن حجم معمولا از عوارض پیری است؛ یعنی زمانی که پوست به اندازه کافی کلاژن تولید نمی کند.

قبل از توصیح در مورد تزریق فیلر باید گفت که فیلرها، مواد ژل مانندی هستند که برای بازگرداندن حجم، صاف کردن خطوط و رفع چین و چروک ها به زیر پوست تزریق می شوند. محبوبیت پرکننده‌های پوستی در سال‌های اخیر به سرعت افزایش یافته است. زیرا آنها پیشرفت‌های زیبایی چشمگیر و جوان‌ کننده‌ای ایجاد می‌کنند که قبلاً فقط با جراحی قابل دستیابی بود.

تزریق فیلر می تواند کاهش حجم را برطرف کند. از دست دادن حجم معمولا از عوارض پیری است؛ یعنی زمانی که پوست به اندازه کافی کلاژن تولید نمی کند. شایع ترین مناطق تزریق عبارتند از: لب، ناحیه ابرو، خطوط لبخند، پیشانی و چانه. برخی از پرکننده ها نیز ممکن است برای گردن و دست استفاده شوند.

به عبارتی دیگر فیلرها یا همان پرکننده های پوستی موادی هستند که با استفاده از آنها می‌توان فرو رفتگی ها، خطوط چین و چروک و بافت از دست رفته را ترمیم نمود. همچنین اگر در قسمتی از صورت یا بدن تمایل به افزایش حجم وجود داشته باشد؛ تزریق فیلرها بهترین راهکار برای دستیابی به حجم بیشتر و فرم بهتر می‌باشد. در ادامه این بحث به معرفی کامل فیلرها و کاربرد آنها پرداخته می‌شود.

Filler injection

چه انتظاری از تزریق فیلر باید داشته باشم؟

معمولا آمادگی خاصی برای تزریق فیلر لازم نیست. اما برخی نکات را نباید از یاد برد:

  • همیشه مطمئن شوید که هرگونه دارویی را که مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع داده باشید.
  • ممکن است پزشک از شما بخواهد که آسپرین یا سایر داروهای ضدالتهابی را قبل از قرار ملاقات خود مصرف نکنید.
  • قبل از تزریق، یک ژل بی حس کننده موضعی دریافت می کنید یا ممکن است بی حسی موضعی در مواد تزریق وجود داشته باشد.
  • پس از تزریق، ممکن است تورم “بیش از حد” داشته باشید. این تورم طبیعی است و معمولا طی یک یا دو روز فروکش می کند.
  • گاهی ممکن است کبودی و قرمزی ایجاد شود؛ اما معمولا برطرف می شود.

فیلرها بر اساس میزان ماندگاری به 3 دسته زیر تقسم بندی می‌شوند:

فیلرهای دائمی

همان طور که از اسم این فیلرها پیداست، این مواد قابل تجزیه به وسیله بدن نبوده و به طور دائم در بافت باقی می‌ماند. یکی از انواع این ژل‌ها خانواده پلی‌اکریل‌آمید است. یکی از انواع این ژل‌ها خانواده پلی‌اکریل‌آمید است. تزریق چربی هم به عنوان یک فیلر طبیعی، اگر به خوبی تزریق گردد و پزشک مهارت لازم را در انجام این عمل داشته باشد؛ می‌تواند تا سالها باقی مانده و بدون عوارض همراه فرد باشد.

فیلرهای نیمه دائمی

این فیلرها شامل چند خانواده هستند از جمله کلسیم هیدروکسیل آپاتیت، پلی کپرولاکتون، پلی ال لاکتیک اسید و… که بین 2 تا 4 سال ماندگاری دارند. تزریق این فیلرها نکات و ملاحظات خاص خود را دارد، بنابراین باید توسط پزشک مجرب و آشنا به این شرایط تزریق شوند.

فیلرهای موقتی

فیلرهای موقت نیز انواع مختلفی دارند. یکی از انواع آنها، فیلرهایی بر پایه هیالورونیک اسید است که یکی از پرکاربردترین و کم عارضه‌ترین انواع فیلر می‌باشد. این فیلرها علاوه بر نقش پرکنندگی و جبران حجم از دست رفته بافت، سنتز کلاژن را هم تحریک می‌کنند و به این وسیله به پوست قوام بیشتری می‌بخشند.

تزریق فیلر از روش های  تزریقات کم تهاجمی برای حجم بخشیدن به نواحی مشخصی از صورت است. آن ها ایمن و مورد تأیید FDA هستند. این تزریق ها با کاهش حجم، چین و چروک و خطوط ریز مبارزه می کنند. به یاد داشته باشید، فقط یک متخصص پوست یا جراح باید تزریق را انجام دهد. توصیه می شود که قبل از هر اقدامی، در رابطه با عوارض جانبی تزریق فیلر با پزشک خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا