اسلاید مطالببوتاکس دور چشم

بهترین سن برای تزریق بوتاکس دور چشم

بوتاکس دور چشم یکی از روش های رایج زیبایی برای از بین بردن چین و چروک دور چشم می باشد و در مقایسه با سایر فرایندهای زیبایی دارای کارایی بسیار بالایی است. پوست اطراف چشم بسیار نازک و حساس است، به همین علت زودتر از بقیه قسمت های صورت دچار آسیب و چین و چروک می شود.

بعد از سلامتی، زیبایی یک اصل مهم در چهره است. چین و چروک های اطراف چشم می توانند تاثیر بسیار منفی بر روی زیبایی چهره شما بگذارند. امروزه و با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های بسیار زیادی برای وجود دارد. بوتاکس دور چشم گزینه بسیار مناسبی برای از بین بردن چروک های ناخوشایند اطراف چشم است.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس دور چشم

در مورد سن و سال مناسب برای انجام بوتاکس این ناحیه باید بگوییم معمولا هیچ محدودیت سنی برای انجام این کار وجود ندارد. به طور کلی مراجعه کنندگانی که برای انجام بوتاکس ناحیه اطراف چشم اقدام می کنند، بالای ۳۰ سال هستند. بهتر است اگر قصد انجام بوتاکس دارید، قبل از اینکه چین و چروک های اطراف چشمتان عمیق شود، نسبت به انجام آن اقدام کنید تا نتیجه رضایت بخش تری بگیرید.

آیا تزریق بوتاکس دور چشم همه چین و چروک ها را از بین میبرد؟

طبق تحقیقاتی که بر روی افراد انجام شده است، بوتاکس می تواند چین و چروک های ریز زیر چشم را به طور کامل از بین ببرد. بهتر است تا اگر قصد انجام بوتاکس را دارید، قبل از اینکه این چروک ها و خطوط عمق پیدا کنند، برای انجام بوتاکس اقدام کنید. در این صورت قطعا شما نتیجه بهتر و مطلوب تری از بوتاکس خواهید گرفت.

 

در مورد از بین رفتن چین و چروک و خطوط اطراف چشم باید بگوییم اگر این خطوط بسیار عمیق باشند، قطعا به مدت زمان طولانی تری برای برطرف شدن نیاز دارد. علاوه بر تمام این موارد فاکتورهایی از قبیل جنس پوست، سن، عمق چین و چروک ها و… نیز در اثر بخشی بوتاکس به شدت تاثیر گذار هستند.

آیا تزریق بوتاکس دور چشم درد دارد؟

توجه داشته باشید اگر تزریق بوتاکس دور چشم را به یک  پزشک متخصص و باتجربه بسپارید و به یک کلینیک زیبایی معتبر مراجعه کنید کمترین عوارض ممکن را تجربه خواهید کرد. در هر حال طبیعی است که تزریق بوتاکس برای دور چشم کمی درد دارد، اما قابل تحمل بودن یا نبودن آن به آستانه صبر و تحمل شما بستگی دارد.

اگر فکر می کنید نمی توانید درد را تحمل کنید و یا اضطراب دارید می توانید با مشورت پزشک ۱ ساعت قبل از مراجعه، استامینوفن مصرف کنید و یا از پزشک بخواهید از کرم های بی حسی برای کاهش درد استفاده کند.

مزایای بوتاکس دور چشم

تزریق بوتاکس یکی از مطمئن ترین و بهترین روش های از بین بردن خطوط پنجه کلاغی و چین و چروک های زیر چشم است.  طی تزریق بوتاکس، یک ماده بسیار طبیعی و کاملا ایمن به زیر چشم شما تزریق می شود . تزریق این ماده باعث می شود تا زیبایی و جوانی به چهره شما باز گردد و دیگر چین و چروکی در ناحیه اطراف چشمتان نداشته باشید.

 

یکی از بهترین مزایای تزریق بوتاکس دور چشم این است که شما در لحظه می توانید نتیجه آن را مشاهده کنید. تزریق بوتاکس برای دور چشم یک روش کاملا غیر تهاجمی به حساب می آید و شما مجبور به تحمل درد و نقاهت بعد از آن نیستید. به طور کلی بعد از تزریق بوتاکس چهره شما به شدت تغییر می کند و زیبایی و جوانی خود را مجددا در آینه میبینید.

عوارض بوتاکس دور چشم

از آنجایی که پوست ناحیه اطراف چشم بسیار نازک و حساس است، باید بعد از تزریق بوتاکس منتظر یک سری عوارض بسیار خفیف باشید. توجه داشته باشید درصد بروز این عوارض بسیار کم است و در مورد همه صدق نمی کند؛

اما در کل این حق مسلم شماست که قبل از انجام بوتاکس، اطلاعات کاملی در مورد آن داشته باشید و این موضوع را از جوانب مثبت و منفی بررسی کنید. شایع ترین عوارض بوتاکس که ممکن است بعد از انجام بوتاکس برای دور چشم رخ دهند، عبارتند از:

 • بروز اختلال در بستن چشم ها
 • افتادگی پلک
 • ایجاد تورم و کبودی
 • بی حسی در اطراف چشم ها
 • ضعف عضلانی موقت

تمامی موارد بالا جزو شایع ترین عوارضی بودند که در بیمارانی که بوتاکس اطراف چشم انجام دادند، مشاهده شده است. و اما نادرترین عوارضی که در بیماران رخ داده است:

 • سردرد و سرگیجه
 • قرمزی و کبودی
 • خونریزی در ناحیه تزریق
 • نامتقارن شدن صورت
 • اختلال در کنترل مثانه
 • احساس درد در ناحیه تزریق
 • اختلال در بلع

 

این عوارض به صورت نادر در یک سری بیماران مشاهده شده است. اما در نظر داشته باشید اگر شما برای انجام بوتاکس به یک کلینیک معتبر با پرسنل با تجربه و زیر نظر پزشک متخصص و با تجربه مراجعه کنید، کمترین و خفیف ترین عوارض ممکن را تجربه خواهید کرد.

عکس قبل و بعد بوتاکس دور چشم

در تصویر پایین تاثیر بوتاکس را مشاهده می کنید. به عکس های قبل از بوتاکس توجه کنید و عمق چین و چروک های اطراف چشم را در نظر بگیرید. پس از تزریق بوتاکس این چین و چروک ها محو شدند و زیبایی نثار چهره این افراد شده است.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس دور چشم

بهتر است تا بعد از انجام بوتاکس دور چشم، یک سری مراقبت های خاص انجام دهید تا به ماندگاری بیشتر بوتاکس کمک کنید. در ادامه به بررسی این مراقبت ها خواهیم پرداخت.

۱- بعد از انجام بوتاکس برای دور چشم، دراز نکشید

از آنجایی که تزریق بوتاکس برای دور چشم یکی از حساس ترین اقدامات زیبایی به حساب می آید، بهتر است تا بعد از تزریق دراز نکشید تا بوتاکس در زیر پوستتان حرکت نکند. بهتر است تا ۴ ساعت بعد از تزریق از دراز کشیدن اجتناب کنید.

۲- اطراف چشم هایتان را ماساژ ندهید

بعد از تزریق بهتر است تا از ماساژ دادن اطراف چشم و چشم هایتان خودداری کنید. به گفته بسیاری از پزشکان زیبایی، خودداری از ماساژ دادن یا فشار دادن اطراف چشم می تواند در افزایش بازدهی کلی بعد از بوتاکس تاثیر بسیاری داشته باشد. توجه داشته باشید در صورتی که به این مورد بی اهمیت باشید، ممکن است عوارض جانبی شدیدی در چهره شما بروز دهد.

۳- داروهای ضد التهاب مصرف نکنید

خوب است تا بدانید بعد از انجام بوتاکس برای دور چشم بهتر است تا از داروهایی همچون ایبوپروفن، ایندوستامین و… استفاده نکنید. بسیاری از افراد گمان می کنند برای رفع قرمزی، کبودی یا هر عنصر دیگری بعد از بوتاکس، می توانند با مصرف داروهای ضد التهابی این عوامل را برطرف کنند؛ اما مصرف این داروها نه تنها این عوارض را کاهش نمی دهد، بلکه تشدید می کند و ممکن است اثرات جبران ناپذیری برای شما در بر داشته باشد.

۴- ۲۴ ساعت بعد از بوتاکس دوش نگیرید

بعد از انجام بوتاکس برای ناحیه اطراف چشم، بهتر است تا به مدت ۲۴ ساعت از دوش گرفتن خودداری کنید. دوش گرفتن می تواند موجب شود تا مواد بوتاکس در زیر پوست حرکت کند و پخش شود. بنابراین بهتر است طی ۲۴ بعد از انجام بوتاکس، دوش نگیرید.

۵- از ورزش و فعالیت های سنگین خودداری کنید

بعد از انجام بوتاکس از انجام ورزش های سنگین و فعالیت های سنگین خودداری کنید. این حرکات نیز می توانند برای شما خطر آفرین باشند و ماندگاری بوتاکس را کاهش دهند.

مدت ماندگاری بوتاکس دور چشم

به طور کلی باید بگوییم بوتاکس یک روش مطمئن برایاز بین بردن چین و چروک های اطراف چشم است. به طور طبیعی عضلات اطراف چشم شل می شوند و خندیدن های مکرر نیز می تواند یکی از عوامل به وجود آمدن چین و چروک در اطراف چشم باشد. شما می توانید قبل از انجام بوتاکس، با پزشک مشورت کنید.

مدت ماندگاری بوتاکس دور چشم و رضایت از نتیجه نهایی به عمق چین و چروک هایتان بستگی دارد اما به طور تقریبی می توانیم بگوییم ماندگاری آن تقریبا ۴ تا ۶ ماه پس از تزریق است. البته ناگفته نماند این مدت برای همه افراد یکسان نیست و ممکن است برای بعضی از افراد ماندگاری بالاتری داشته باشد. بنابراین همه چیز به آناتومی بدن شما و عمق چین و چروک هایتان بستگی دارد.

ترمیم بوتاکس دور چشم چگونه است؟

بهتر است تا به توصیه های پزشکتان توجه کنید و قبل از اینکه آثار بوتاکس به طور کامل از بین برود، نسبت به ترمیم آن اقدام کنید. به طور نرمال، ترمیم باید ۶ ماه پس از تزریق انجام شود. این مدت زمان به مرور زمان کاهش پیدا می کند. بسیاری از پزشکان به بیماران خود توصیه می کنند تا ۷ ماه پس از تزریق، برای ترمیم مراجعه کنند؛ اما اگر ۶ ماه پس از اولین تزریق برای ترمیم مراجعه کنید، ضرر نکرده اید.

مدت زمان تاثیر بوتاکس دور چشم

پس از گذشت یک هفته از تزریق بوتاکس دور چشم ،شما می توانید تاثیرات آن را به وضوح مشاهده کنید و همچنین  همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد مدت زمان اثربخشی بوتاکس دور چشم ۴ تا ۶ ماه می باشد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا