آکادمیآکادمی بوتاکسبوتاکسبوتاکس ابروبوتاکس بینیبوتاکس پیشانیبوتاکس دور چشمبوتاکس زیر بغلبوتاکس کف پابوتاکس کف دستبوتاکس لببوتاکس میگرنمزو بوتاکس

تزریق بوتاکس BOTOX به چه افرادی پیشنهاد می شود ؟

تزریق بوتاکس یک گزینه ایمن و مفید است که خیلی زود شما را به اهداف زیبایی تان با حداقل عوارض می رساند

قبل از تزریق بوتاکس BOTOX بد نیست بدانید که بوتاکس نام تجاری یک ماده تولید شده توسط باکتری Clostridium botulinum است. در مقادیر غلظتی بالا، این سم می تواند نوعی فلج عضلانی موسوم به بوتولیسم ایجاد کند که در غلظت بالا معمولاً می تواند با مسمومیت غذایی همراه باشد. تزریق بوتاکس می تواند با تاثیر گذاری بر روی عضلات نواحی مختلف صورت به کاهش انقباض در این نقاط کمک کند و در نتیجه باعث از بین رفتن مشکلاتی نظیر چین و چروک در نواحی دور چشم، پیشانی و بخش های پایینی چهره و به طور کلی جوانسازی صورت شود.

به عبارتی دیگر تزریق بوتاکس BOTOX یک روش موثر برای کاهش چین و چروک و جوانسازی صورت است. علاوه بر بهبود زیبایی، از آن  می‌ توان برای درمان بیماری‌های بسیاری نیز استفاده کرد،  به عنوان مثال:  اسپاسم گردن(انقباض غیر ارادی عضلات گردن)، هیپرهیدروزیس( تعریق در بخش های خاصی از بدن) مثانه بیش فعال( بی اختیاری و تکرر ادرار)، میگرن مزمن، تنبلی چشم و …همگی از طریق تزریق این دارو تا حدی قابل درمان هستند. بوتاکس با نام دیسپورت (Dysport) یا زئومین (Xeomin)  نیز شناخته می شود. درمان از طریق بوتاکس زمانی موثر است که توسط یک پزشک مجرب و متخصص مانند خانم دکتر شیما حاجی بگلو با تشخیص صحیح نقاط هدف انجام گیرد.

تزریق بوتاکس BOTOX چگونه انجام می شود؟

تزریق بوتاکس BOTOX تنها چند دقیقه طول می کشد و در بسیاری از مواقع نیازی به بی حسی نمی باشد اما بهتر است که قبل از تزریق بوتاکس بی حسی انجام شود تا از بروز درد و ناراحتی برای فرد جلوگیری شود. بوتاکس با یک سوزن ریز به عضلات خاص و در نواحی تعریف شده در صورت، توسط پزشک متخصص تزریق می شود. نواحی تزریق ابتدا باید کاملا از مواد آرایشی تمیز شده و سپس با پد الکلی استریل شوند. پزشک متخصص پوست نواحی مناسب برای تزریق را مشخص می نماید و سپس به دقت اقدام به جوانسازی صورت در همان نواحی می نماید.

تزریق بوتاکس
قبل و بعد تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس BOTOX ببه کدام نقاط صورت انجام می شود ؟

بوتاکس سیگنال عصب به عضلات مورد نظر را مسدود می کند. عضله تزریق شده دیگر نمی تواند از طریق پالس ایجاد شده از عصب به عضله منقبض شود و این باعث می شود چین و چروک ها ریلکس شده و منقبض نشوند و جوانسازی صورت انجام شود. سم بوتولینوم با فلج عضلات زیر پوستی برای صاف کردن چین و چروک ‌های صورت و ایجاد ظاهری جوان ‌تر در افراد به کار می ‌رود؛

مانند چین و چروک ‌های ناشی از اخم کردن که در بین ابروها یا روی پیشانی ایجاد می‌ شوند و چروک ‌های اطراف چشم و دهان که در موقع خندیدن ظاهر می ‌شوند. تزریق بوتاکس در برخی موارد برای کاهش میزان تعریق در کف دست ‌ها یا زیر بغل نیز استفاده می ‌شود. بوتاکس در درمان برخی از بیماری ها مانند لوچی، بلفارواسپاسم  میگرن مزمن نیز کاربرد دارد. نواحی تزریق بوتاکس شامل موارد زیر است:

تزریق بوتاکس

خطوط پیشانی
خط اخم بین دو ابرو
حطوط ایجاد شده روی گردن
خطوط ریز در اطراف بینی – چانه
چروک های پنجه کلاغی اطراف چشم
خطوطی که در اثر کشیدن سیگار در اطراف لب ها ایجاد می شوند
در بعضی مواقع برای افرادی که در هنگام خندیدن، لثه بیش از حد مشخص می شود، تزریق بوتاکس برای ریلکس کردن و پوشش دهی لب ها بر روی لثه استفاده می شود.

البته محل تزریق بوتاکس صورت برای درمان میگرن در نواحی مختلف پوست سر می ‌باشد و معمولاً بر اساس منطقه‌ای از سر که بیشترین احساس درد را دارد انجام می ‌شود. این در حالی است که در تزریق بوتاکس به منظور زیبایی نواحی پیشانی و اطراف چشم مورد تزریق قرار می‌ گیرند. ضخامت پوست، میزان  چروک های ناشی از آفتاب‌ سوختگی  و عمق چین و چروک ‌ها از مواردی هستند که باید قبل از تزریق بوتاکس مورد توجه قرار بگیرند.

مزایا و کاربردهای تزریق بوتاکس

اگر به دنبال تقویت و زیبا تر شدن چهره خود هستید، تزریق بوتاکس یک گزینه ایمن و مفید است که خیلی زود شما را به اهداف زیبایی تان با حداقل عوارض می رساند، زیرا این یک روش غیر تهاجمی است که بدون انجام برش و بخیه انجام می شود.  تزریق بوتاکس ویژگی ها و کاربردهایی دارد که در ادامه شرح خواهیم داد:

درمان و بهبود سردردهای ناشی از میگرن: میگرن یک بیماری عصبی است که ممکن است به دلیل اختلال در رگ های خونی به وجود آید. بوتاکس از طریق فلج کردن عضلات موجب شل شدن و انقباض آنها شده و از این طریق حملات و دردهای میگرنی را کاهش می دهد.

بهبود مشکلات مربوط به مثانه: تزریق بوتاکس از طریق شل کردن عضلات،  انقباضات غیر ارادی مثانه را کاهش داده و به افزایش ظرفیت آن کمک می کند.

کاهش درد مفاصل و آرتروز: با استفاده از تزریق این دارو در مفاصل می‌توان به کنترل درد و بهبود عملکرد مفاصل کمک کرد.

توانبخشی و بهبود بیماران مغز و اعصاب: بیمارانی که در اثر سکته مغزی توان حرکتی خود را از دست داده اند، با استفاده از تزریق این دارو می توانند دستان خود را حرکت دهند. درمان از طریق بوتاکس تا ۳۰ درصد منجر به بهبودی در بیماران مغز و اعصاب می شود. در واقع  تزریق سم بوتولینوم باعث انسداد برخی سیگنال‌های شیمیایی می شود. این سیگنال ها عامل اصلی انقباض ماهیچه‌ ها هستند.

درمان هایپرهیدروزیس با بوتاکس: تعریق یک پاسخ فیزیولوژیکی برای ایجاد تعادل در دمای بدن است. کنترل تعریق از طریق سیستم عصبی سمپاتیک است. اگر تعریق به دلیل بیماری هایپرهیدروزیس بیش از اندازه صورت گیرد، می‌ توان از طریق تزریق سم بوتولینوم، انتقال دهنده های عصبی را مسدود کرد و موجب کاهش تحریک غدد عروقی شد.

از دیگر مزایا و کاربردهای تزریق این دارو می توان به درمان گرفتگی در اندام های فوقانی و تحتانی، عضلات دست و پلک ها، کاهش التهاب زانو و… اشاره کرد.

تزریق بوتاکس
قبل و بعد تزریق بوتاکس

نحوه انجام تزریق بوتاکس

برای تزریق بوتاکس نیاز به مراقبت های بسیار خاصی از قبل نیست. تزریق این دارو به زمان و دوره بهبودی طولانی نیاز ندارد. تزریق بوتاکس علاوه بر خواص درمانی ذکر شده،  در جوان سازی صورت بسیار موثر است. از طریق آن می توان معایب پوستی مانند جوش صورت و آکنه را اصلاح نمود، فرم چانه و گونه را اصلاح کرد، خطوط اطراف بینی خط و اخم را از بین برد و نوک بینی را لیفت کرد و تغییر شکل داد. تزریق بوتاکس پیشانی از طریق صاف کردن چین و چروک های این ناحیه  از صورت و متقارن کردن ابروها نقش مهمی در جوان سازی چهره شما خواهد داشت.

از دیگر کاربردهای مهم تزریق این دارو از بین بردن سیاهی، چین و چروک و پف زیر چشم است که با تزریق بوتاکس دور چشم می‌ توان به این اهداف دست یافت. بنابراین انجام این روش زیبایی متناسب با نیاز ، ترمیم و بهبود مناطق هدف روی صورت انجام می شود. در کل نحوه انجام آن به شکل زیر است:

پزشک قبل از تزریق بوتاکس صورت شما را کاملاً تمیز می کند و سپس با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف سم بوتولینوم را به ماهیچه های صورت تزریق می نماید. بسته به ناحیه ای که قرار است تحت درمان قرار بگیرد، از شما خواسته می شود تا عضلات صورت خود را حرکت دهید. از این طریق پزشک بهتر خواهد توانست مکان صحیح برای تزریق را پیدا کند. تزریق به طور معمول حدود ۱۰ دقیقه به طول می انجامد. حدود ۲ الی ۳ روز طول می کشد تا بوتاکس روی عضلات تاثیر بگذارد و ممکن است، مشاهده نتیجه نهایی دو تا سه هفته زمان لازم داشته باشد. بنابراین شما بلافاصله نتایج را مشاهده نخواهید کرد.

میزان ماندگاری تزریق بوتاکس

میزان ماندگاری بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد. در کل با تزریق این دارو می توان به مدت ۶ تا ۱۲ ماه انتظار بهبود و عملکرد مثبت را در ناحیه تحت درمان باید داشت. اما اگر مراقبت های اصولی بعد از تزریق انجام شود، می توان میزان این ماندگاری را افزایش داد. جدا از مراقبت‌ های صحیح بعد از تزریق بوتاکس، عوامل دیگری مانند، کیفیت دارو، جنس و نوع پوست، میزان چین و چروک ها، سبک زندگی، مهارت پزشک، تشخیص درست ناحیه تحت درمان همگی می توانند در این زمینه تاثیرگذار باشد.

لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت، با ما تماس بگیرید

۰۹۹۱۴۵۴۶۴۷۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا