جراحی زیباییلیپوماتیک

هر آنچه باید در خصوص عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی بدانید ؟

عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی در اصل لیپوساکشنی می باشد که یک سری مکنده و لرزشی به نام کانولا دارد. سیستم لیپوماتیک شامل یک موتور پنوماتیک یا بادی است که توسط هوای فشرده کار می کند و حرکت کانولا در سه جهت (نوسانی، چرخشی و لرزشی) را فراهم می کند

قبل از توضیح در خصوص عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی بد نیست بدانید که وجود چربی بدن بسیار آزار دهنده است و منجر به بد شکل دیده شدن فرم بدنی می شود. این چربی ها ممکن است در نواحی مختلفی از بدن از جمله شکم و پهلو جمع شده باشند. در حالی که به وسیله ورزش های سنگین و یا رژیم های لاغری موفق به از بین بردن چربی ها در نواحی مختلف نشده باشید، می توانید به وسیله عمل لیپوماتیک یا پیکر تراشی به فرم ایده آل خود برسید.

با این حال برای هر کسی شاید پیش آید که از رژیم های غذایی و ورزش های سنگین برای لاغری سریع شکم نتیجه نمی گیرند و خسته می شوند. آنها دوباره به رژیم غذایی و محدود کردن کالری دریافتی و ورزش های سنگین رو می آورند و باز هم نتیجه نگرفته، ناامید می شوند و هدف خود را فراموش می کنند. احساسی که فرد بعد از تکرار این روند دارد می تواند بسیار مآیوس کننده باشد. افرادی هم هستند که از کاهش کالری دریافتی و ورزش های سنگین عاجزند و تمایل دارند که به سرعت به هیکل ایده آل خود برسند. برای اینگونه افراد راهی برای لاغری سریع شکم وجود دارد و آن چیزی نیست جز عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی!

عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی چگونه انجام می شود ؟

در واقع لیپوماتیک به کمک دستگاهی انجام می شود که در شیوه انجام عمل به پزشک کمک کرده و در صورتی که جراح مهارت کافی در انجام این عمل را نداشته باشد، لیپوماتیک مفید واقع نمی شود. این روش به جراح کمک می کند که دیر تر خسته شود. باید بدانید که بهره گیری از بهترین دستگاه ها بدون حضور پزشک حاذق و با تجربه، هیچ تاثیری بر بهبود روند درمانی ندارد.

بنابراین نمی توان گفت که نتیجه خوب جراحی، به دلیل استفاده از دستگاه با کیفیت می باشد. پزشک می تواند برای پیشگیری از خستگی و راحتی در طول انجام جراحی، از لرزش این دستگاه برای شکستن چربی ها استفاده کند.

به عبارتی دیگر عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی یک روش انقلابی، بدون درد و غیر تهاجمی برداشت چربی بوده که روش لیپوساکشن را منسوخ می کند.

لیپوماتیک پیکر تراشی

جهت دریافت مشاوره برای انجام عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی با ما در تماس باشید 

عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی دارای تائیدیه سازمان غذا و دارو آمریکا FDA ، روشی غیر جراحی و غیر تهاجمی بوده که تحت بی حسی موضعی انجام گرفته و می تواند حجم زیادی از سلول های چربی را تنها در یک جلسه درمانی از بدن فرد خارج کند. با بهره گیری از سیستم هواساز فشرده که به یک کانولا وصل است و با کانولایی که به طور اتوماتیک 360 درجه می چرخد، درطول پروسه لیپوماتیک سلول های چربی بدون آسیب به پوست و بافت، ذوب (امولسیون) می شوند.

عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی در اصل لیپوساکشنی می باشد که یک سری مکنده و لرزشی به نام کانولا دارد. سیستم لیپوماتیک شامل یک موتور پنوماتیک یا بادی است که توسط هوای فشرده کار می کند و حرکت کانولا در سه جهت (نوسانی، چرخشی و لرزشی) را فراهم می کند. در نتیجه این روش یک مسیر صیقل دهنده ( که 600 لرزش در دقیقه را ایجاد می کند)، ایجاد شده و بافت های چربی ذوب می شوند.

به عبارتی دیگر عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی با استفاده از دیامتر 2 تا 5 میلیمتری سوراخی در بخش‌هایی از بدن که قرار است عمل لیپوماتیک انجام شود، ایجاد می‌شود. بعد، دستگاه از طریق سوراخ ایجاد شده وارد بافت چربی می‌شود و با استفاده از موج‌های ماورا بنفش بافت چربی را از بین می‌برد و محلولی برای بی‌حسی و پیشگیری از خون ریزی به درون بدن تزریق می‌شود. در نهایت، چربی و محلول بی‌حس کننده توسط سوراخ‌ها از بدن خارج می‌شوند. این دستگاه یک سیستم ایمنی فعال دارد که هنگام برخورد با بافت چربی متوقف می‌شود از این رو خط پارگی اعضای بدن و سوختگی پوست به پایین‌ترین حد خود می‌رسد.

عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی برای کدام قسمت‌های بدن می‌توان استفاده کرد؟

مناطقی که توسط لیپوماتیک مورد زیباسازی قرار می‌گیرند، عبارتند از:

  • لیپوماتیک شکم

  لیپوماتیک شکم به منظور زیبایی در شکم استفاده می شود، به طور کلی لیپوماتیک یک روش برای برطرف کردن چربی های شکم می باشد که می تواند ظاهری صاف و یکنواخت را برای شکم به ارمغان بیاورد، در لیپوماتیک شکم چربی ها با استفاده از لرزش از بدن جدا شده و درون محفظه ای ریخته می شوند.

  • لیپوماتیک پهلو

  در این روش از یک میله ی فلزی به نام کانولا استفاده می شود، این میله بعد از ورود به منافذ چربی، چربی ها را بیرون می کشد و باعث لیفت هم زمان پوست نیز می شود، قدرت لیفت در لیپوماتیک بسیار زیاد است و بعد از جراحی اثری از جای برش یا بخیه وجود نخواهد داشت. این روش یکی از ایمن ترین راه ها برای لاغری است، دستگاه لیپوماتیک دارای حساسیت بالایی است و در کمترین زمان می تواند شما را به اندام ایده آلتان برساند .

  • لیپوماتیک ران

  بارداری یکی از علل چاق شدن ران ها است. در دوران بارداری تجمع چربی در ران ها اتفاق می افتد و ظاهری نامطلوب را برای خانم ها به وجود می آورد. یکی دیگر از عوامل چاق بودن ران ها مربوط به ژنتیک است که در دوران بلوغ نیز بیشتر می شود.

  غدغه اکثر افراد بزرگ بودن پایین تنه نسبت به بالا تنه می باشد، این نوع چاقی بیشتر در زنان دیده می شود. این دسته از زنان از فرم پایین تنه خود ناراضی بوده و احساس نا خوشایندی نسبت به پایین تنه خود دارند.لیپوماتیک ران یکی از روش های شایع برای کاهش چربی در این ناحیه است.

  • ناحیه داخل ران

  یکی از مشکلاتی که زنان با آن مواجه هستند، سائیدگی ران است که می تواند موجب قرمزی، التهاب و سوزش این ناحیه شود. افرادی که با این مشکل روبرو هستند می توانند از لیپوماتیک در جهت برطرف کردن مشکل خود استفاده کنند.

  • ناحیه خارج ران

  تجمع چربی در خارج ران ها بیشتر از داخل ران ها است. این چربی ها می تواند ظاهری نا مطلوب را ایجاد کنند و همچنین افراد نمی توانند از هر نوع  لباسی به راحتی استفاده کنند. لیپوماتیک می تواند ظاهری زیبا به ران ها بخشد و باعث شود افراد هر لباسی را که دوست دارند، بپوشند.

  • لیپوماتیک باسن

  یکی از عوامل مهم در لیپوماتیک باسن فرم آن پس از انجام دادن این روش است. در برخی مواقع با برداشتن بیش از حد بافت چربی باسن ظاهری نامتقارن و نامطلوب پیدا می کند از آنجایی که  فرم باسن در زیبایی بدن تاثیر فروانی دارد بهتر است که برای انجام دادن لیپوماتیک به یک دکتر با تجربه مراجعه کنید.

  • لیپوماتیک کمرتجمع چربی در پشت کمر یکی از مشکلاتی است که افراد چاق با آن روبه رو می شوند، اگر تجمع چربی در این ناحیه زیاد باشد کمر فرد دچار افتادگی می شود و چاقی این ناحیه باعث می شود تا اندام و تناسب آن دچار بهم ریختگی شود.
   دقت داشته باشید که از بین بردن چربی های این ناحیه بسیار سریع و راحت انجام می شود و شما می توانید در کمترین زمان ممکن از شر چربی های اضافی این ناحیه خلاص شوید . باید توجه کنید که انتخاب جراح مناسب برای این جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا در حین و بعد از جراحی لیپوماتیک دچار مشکل نشوید .
  • لیپوماتیک صورت

  لیپوماتیک صورت یک راه برای جوانسازی صورت است که می تواند تا حد بسیار زیادی از چاقی صورت بکاهد، وجود غبغب در زیر گلو باعث می شود تا چهره افتاده شود و سن بالاتر از آنچه هست به نظر بیاید.
  کوچک کردن غبغب و یا رفع چاقی صورت یک مشکل همیشگی در زنان و مردان بوده است، زیرا رژیم یا ورزش مشخصی برای از بین بردن چربی این ناحیه وجود ندارد.

  • لیپوماتیک سینه

  یکی از سوالات بسیار رایج مراجعین در رابطه با امکان جراحی سینه با لیپوماتیک و کوچک کردن آن می باشد . این جراحی که عمدتا برای شکم و پهلو و ران و بازو ها مورد استفاده قرار می یگرد می تواند در کاهش سایز سینه ها نیز تاثیر داشته باشد . اما به صورت اختصاصی این روش برای آقایان مجاز می باشد .
  جراحی کوچک کردن سینه در خانم ها ( ماموپلاستی ) روشی است که نیاز به ایجاد برش و شکاف جراحی و کشیدن پوست ولیفت آن دارد ، بنابراین جراحی کوچکی مانند لیپوماتیک نمی تواند پاسخ گوی این عمل باشد . بنابر این به خانم ها توصیه می شود که برای کاهش سایز سینه های خود از جراحی ماموپلاستی به عنوان روش اصولی و علمی استفاده نمایند .

لیپوماتیک پیکر تراشی

مزایای انجام عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی

عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی که در واقع یک اقدام متخصصانه است باعث می شود تا سلول های چربی از بدن فرد خارج شود، بهتر است اصطلاح برداشتن چربی از بدن را به لیپوماتیک بدهیم زیرا این جراحی از تعداد سلول های چربی بدن می کاهد . در نتیجه نیز اگر بدن دچار چاقی ها و اضافه وزن بشود چاقی به شکل گذشته نخواهد بود و یا اینکه اصلا اتفاق نمی افتد. این نتیجه ی مثبت برای جراحی با لیپوماتیک باعث شده است تا از این عمل به عنوان یک روش لاغری به صورت دائمی یاد شود.

افراد مناسب برای عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی

افراد دارای مشخصات ذیل برای لیپوماتیک گزینه های خوبی هستند و نتایج درخشانی دریافت می کنند.
• افرادی که دارای اضافه وزن زیادی نیستند و تنها مقداری چربی در قسمت های مختلف بدن همانند: پهلو و ران ها دارند و تصمیم دارند تا اندامی ظریف و زیبا داشته باشند.
• افرادی که وزن ثابتی دارند و دچار نوسان نمی شوند، افرادی که دائم چاق و لاغر نمی شوند و برای مدت زمان زیادی است که چاق مانده اند برای این جراحی مناسب هستند .
• افرادی که چاقی های موضعی دارند، مثلا تجمع چربی آنها در قسمت شکم و یا پهلو ها انباشته شده است و راهی برای از بین بردن آنها ندارند .
• افرادی که اضافه وزن آنها توانایی ورزش کردن را از آنها سلب نموده است و رژیم های مختلف بر روی آنها تاثیری نگذاشته است .
• افرادی که بعد از لاغری چربی زیر شکم آنها باقی مانده است یا با آب شدن شکم آنها چربی های پهلو باقی مانده است و راهی برای آب کردن آن ندارند .

قبل از عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی چه آزمایشاتی باید انجام شود؟

 • تست کم خونی و بارداری در زنان
 • انجام آزمایشات برای بیماری‌هایی مانند HIV و هپاتیت برای رعایت ایمنی در عمل
 • برای جلوگیری از خونریزی، حین جراحی آزمایش انعقاد خون انجام دهید.

لیپوماتیک پیکر تراشی

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی چیست؟

لیپوماتیک مانند هر جراحی دیگری نیاز به مراقبت مناسب دارد. اگر مناطق تحت درمان به خوبی مراقبت نشود، ممکن است به محلی برای رشد باکتری‌ها و در نهایت عفونت تبدیل شوند. وجود درد، تورم و کبودی بعد از عمل لیپوماتیک طبیعی است، اما درصورت انجام مراقبت‌های زیر این روش نسبت به لیپوساکشن دوره بهبودی کوتاه‌تری دارد.

بعد از جراحی تا مدتی که جراح توصیه می‌کند، لباس مخصوص بپوشید (معمولاً 2 هفته توصیه می‌شود که در مقایسه با لیپوساکشن که برای 6 ماه توصیه می‌شود، بسیار کمتر است).

به مدت 1 تا 4 هفته نباید لباس‌های تنگ پوشیده شود. از کمپرس سرد یا گرم در نواحی جراحی استفاده نکنید. 24 ساعت بعد از عمل حمام کنید. به‌طور معمول پس از 48 ساعت می‌توانید به سفر هوایی بروید.

غذاهای بدون روغن و با نمک کمتر مصرف کنید. به مدت 2 هفته هیچ ورزشی انجام ندهید. شنا بعد از 2 هفته مجاز است. با مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک، می‌توان خونریزی را به راحتی کنترل کرد. برای جلوگیری از خونریزی مجدد اکیداً توصیه می‌شود که بیمار بلافاصله پس از خروج از مطب استراحت کند.

پس از لیپوماتیک ممکن است مقداری خون از زخم خارج شود که بقایای چربی‌های ذوب شده همراه با خون هستند. بهتر است خون را با گاز استریل جذب کنید.

برای جلوگیری از کم آبی بدن به مقدار کافی آب، آب‌میوه یا نوشیدنی‌های غیرالکلی بنوشید. 48 ساعت قبل و بعد از عمل از مصرف الکل خودداری کنید. 18 ساعت رانندگی نکنید.

در طول روز یا عصر کاهش چربی، در صورت تمایل می‌توانید یک پیاده‌روی کوتاه انجام دهید. بیماری که چربی از دست داده است، برای جلوگیری از آسیب جدی در اثر سرگیجه باید تا 24 ساعت اول پس از جراحی به آرامی ادرار کند.

باید از گن‌های مخصوص برای کمک به تخلیه مایع از برش‌ها و جلوگیری از تورم پس از برداشتن چربی استفاده کنید. از روز بعد از عمل، فقط می‌توانید برای رفتن به سرویس بهداشتی گن را بیرون بیاورید. سپس باید گن را بشویید و پس از خشک شدن دوباره آن را بپوشید. استفاده از گن پس از لیپوماتیک، تنها به مدت 7 تا 10 روز توصیه می‌شود.

در صورت شل شدن اولیه شدید پوست در ناحیه شکم، نباید به مدت 3 تا 5 روز به حالت 90 درجه بنشینید، زیرا پوست شل چروکیده شده و مایع بین سپتوم‌های آن گیر می‌کند و با تشکیل سرم باعث سفت شدن پوست زیر شکم می‌شود. این مشکلی است که بسیاری از پزشکان پس از تخلیه چربی با آن مواجه می‌شوند و به دنبال راه‌حلی برای آن هستند.

برای جلوگیری از این امر، به بیمار توصیه می‌شود مدت طولانی‌تری دراز بکشد و راه برود تا بنشیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا