بلفاروپلاستیجراحی زیبایی

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی به چه منظوری انجام می‌شود؟

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی پوست اضافی پلک یا افتادگی پلک را درمان می کند و این پوست اضافی یا عضلات یا چربی که ایجاد شده برداشته می شود.

همانطور که در مطالب پیشین نیز گفتم بلفاروپلاستی یا همان جراحی پلک برای رفع افتادگی و چربی‌های اضافه موجود در پلک بالا، پایین و یا حتی هر دو پلک انجام می‌شود. که البته در سال های اخیر، انجام جراحی بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) به منظور از بین بردن این اشکالات ظاهری، طرفداران زیادی پیدا کرده است. چشم حساس ترین عضو بدن محسوب می شود و نواحی اطراف آن باید با ظرافت بالایی تحت جراحی زیبایی قرار گیرد.

با اینکه بلفاروپلاستی عمدتا برای زیبایی و از بین بردن اثرات پیری پوست انجام می گیرد، گاهی جنبه درمانی هم پیدا می کند. چون اصولا افتادن پلک بالا باعث وارد شدن فشار بر روی چشم شده و بر قدرت بینایی فرد تاثیرگذار خواهد بود. در این مقاله قصد داریم به بررسی جراحی پلاستیک پلک های بالا و پایین پرداخته و مواردی چون ماندگاری جراحی پلک، انواع جراحی پلک، عوارض جراحی بلفاروپلاستی و قیمت بلفاروپلاستی را توضیح دهیم.

جراحی پلک یا عمل بلفاروپلاستی چیست ؟

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی پوست اضافی پلک یا افتادگی پلک را درمان می کند و این پوست اضافی یا عضلات یا چربی که ایجاد شده برداشته می شود. در جراحی بلفارو پلاستی ،روی سطح پلک های افتاده برشی ایجاد میکنند و سپس پلک را در محل مناسب بخیه میزنند.در واقع این عمل یک جوان ساز قوی است.این عمل حتما باید تحت نظر بهترین پزشک متخصص صورت بگیرد.

بنابراین همانطور که در بالا گفتیم، این عمل میتواند درهردو پلک انجام بگیرد و یا حتی یک پلک، که این موضوع کاملا به نیاز شما و تشخیص پزشک متخصص بر می گردد. البته باید توجه داشته باشید که عمل بلفاروپلاستی، هیچ تاثیری بر روی سیاهی دور چشم ندارد.معمولا افرادی که برای انجام این عمل مراجعه میکنند، از سنگین بودن پلکشان شکایت میکنند که حتی در مواردی ایجاد سردرد هم میکند.در واقع در این مواردی گفته شد ، عمل بلفارو پلاستی دیگر به عنوان جراحی زیبایی نیست بلکه به عنوان جراحی درمانی استفاده میشود.

بلفاروپلاستی (جراحی پلک) به چه منظوری انجام می‌شود؟

اغلب کاندیدای مناسب برای انجام جراحی پلک، افراد بالاتر از ۳۵ سال هستند. همچنین افراد جوانی که به دلیل وراثت و یا مادرزادی افتادگی و یا پف چشم دارند می‌توانند این جراحی را انجام دهند تا به چهره ای شاداب‌تر و سرزنده‌تر برسند.
بلفاروپلاستی می‌تواند با هدف درمانی، زیبایی و یا هر دو انجام شود که در ادامه به توضیح هر کدام از این موارد پرداخته‌ایم و توضیح داده‌ایم که کاندیدای مناسب جراحی پلک (بلفاروپلاستی) چه افرادی هستند؟

جنبه درمانی بلفا رو پلاستی: چنانچه پوست اضافه بالای چشم و در نتیجه افتادگی پلک فرد در حدی باشد که در دید وی ایجاد اختلال کند، پزشک جراحی بلفاروپلاستی را برای وی تجویز خواهد کرد. یکی دیگر از دلایل انجام بلفاروپلاستی با جنبه درمانی زمانی است که پوست اضافه پلک پایین در عینک زدن فرد ایجاد مشکل می‌کند. در بعضی مواقع نیز برخی افراد در یک یا هردو پلک خود دچار افتادگی مادرزادی هستند که با انجام بلفاروپلاستی می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

جنبه زیبایی بلفارو پلاستی: بلفاروپلاستی از جنبه زیبایی زمانی انجام می‌شود که دید وی مشکل ندارد و هدف از انجام این جراحی بهبود وضعیت ظاهری چشم‌ها و جوان‌تر شدن چهره است. چنانچه پلک بالا و یا پایین در اثر افزایش سن دچار افتادگی و تورم شده باشد، می‌توان با انجام جراحی پلک بالا، یا جراحی پلک پایین و یا هردو به چشمانی زیباتر و چهره‌ای شاداب‌تر دست یافت.

عمل بلفاروپلاستی چیست؟

 

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی به چه منظوری انجام می‌شود؟

 

مراقبت های قبل و بعد از بلفاروپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا