ابرو مینو پلاستیجراحی زیبایی

دوره ی نقاهت عمل آبدومینوپلاستی چند روز است ؟

جراحی ابدومینوپلاستی معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. هزینه ای که توسط متخصص بیهوشی دریافت می شود با توجه به مهارت و تجربه او متفاوت خواهد بود.

ابدومینوپلاستی Abdominoplasty نوعی عمل جراحی پلاستیک است که در طی آن، چربی و پوست اضافه‌ای که کشسانی خود را از دست داده‌است جدا شده و شکم فرد سفتتر و خوش  فرم تر میشود. این عمل جراحی بیشتر برروی بانوان باردار یا افراد دارای اضافه وزن انجام میشود که به موجب از دست دادن وزن زیاد، پوست اضافه آورده و حال خواهان از بین بردن این پوست اضافه هستند.

در عمل ابدومینوپلاستی Abdominoplasty مقداری چربی اضافی در ناحیه شکم برداشته می‌شود، عضلات شکم که فاصله دارند؛ ترمیم می‌شوند و پوست شل و افتاده و ترک خورده هم برش داده می‌شود. برای کاهش عوارض ناشی از جراحی و تثبیت عمل از انواع گن جراحی ابدومینوپلاستی استفاده میشود.

عمل آبدومینوپلاستی سه نوع است:

آبدومینوپلاستی کامل/ مینی ابدومینوپلاستی / ابدومینوپلاستی گرداگرد

آبدومینوپلاستی کامل: شامل دو برش یکی در قسمت وسط ناف و دیگری در ناحیه پایینی شکم است. در برخی موارد ممکن است ناف جابه‌جا شود و همچنین پوست و بافت‌های اضافه جدا شود.

آبدومینوپلاستی کوچک (مینی ابدومینوپلاستی): برش کوچکتری نسبت به آبدومینوپلاستی کامل ایجاد میشود؛ این گونه از آبدومینوپلاستی مناسب افرادی است که دارای چربی ذخیره شده در قسمت پایینی ناف خود هستند.

ابدومینوپلاستی گرداگرد: شامل  ناحیه پشت کمر هم می شود. در این روش ، بیمار یک‌بار بر روی شکم و بار دیگر به پشت قرار می‌گیرد و چربی و پوست مضاعف شکم به‌طور کامل تخلیه می‌گردد.

آبدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی با بیهوشی و در اتاق عمل انجام می شود

جراحی ابدومینوپلاستی معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. هزینه ای که توسط متخصص بیهوشی دریافت می شود با توجه به مهارت و تجربه او متفاوت خواهد بود. هزینه اتاق عمل نیز بسته به فناوری و تجهیزات، مهارت و تخصص کارکنان و خدمات شخصی ارائه شده در یک مرکز جراحی متفاوت است.

مناطقی از شکم که تحت عمل جراحی قرار می گیرند، از فرد به فرد متفاوت خواهد بود، که می تواند کل هزینه های عمل را تحت تاثیر قرار دهد. دامنه عمل نیز ممکن است به ناحیه ی میانی شکم محدود شود و یا ممکن است نواحی بیشتری از بالا و پایین ناف را شامل شود.

علاوه بر این، در برخی از بیماران ممکن است از روشی که نیاز به دستکاری مستقیم بافت های زیرین دارد، استفاده شود که این ریسک عمل را بالاتر می برد اما افراد دیگر ممکن است تنها به لیپوساکشن نیاز داشته باشند.

آبدومینوپلاستی

دوره ی نقاهت عمل آبدومینوپلاستی

تحت عمل جراحی ابدومینوپلاستی معمولا نیاز به دو هفته مرخصی و فعالیت حداقلی است. تقریبا باید یک ماه از فعالیت شدید پرهیز کرد. در عمل لیپوساکشن نیز تقریبا پنج تا هفت روز زمان بهبودی طول می کشد. بنابراین ترکیب این روش ها باعث بهبودی کلی سریع تر خواهد شد. برای بسیاری از افرادی که شیوه ی زندگی فعالی دارند کاهش زمان دوری از کار های روزمره و بازگشت سریع تر به فعالیت های روزانه بسیار مفید است.

علاوه بر این، بسیاری از افرادی که دو عمل جداگانه را پشت سر می گذارند، مجبور هستند حدودا شش ماه در هر مرحله صبر کنند و بین عمل های خود فاصله بیاندازند. به عبارت دیگر، اگر بیمار ابتدا تحت عمل جراحی ابدومینوپلاستی قرار گرفت و پس از آن تصمیم به انجام لیپوساکشن گرفت، باید حداقل شش ماه صبر کند تا خطر عوارض مرتبط با هر جراحی کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا