ابدومینوپلاستیژل فیلرلاغری

بهترین زمان برای عمل ابدومینوپلاستی بعد از سزارین

عمل ابدومینوپلاستی می‌تواند منجر به اشتباهات محاسباتی شود که بعد از گذشت مدت زمان بهبودی، با دفرمگی بدن و تغییر شکل شکم خود را نشان دهد.

بهترین زمان برای عمل ابدومینوپلاستی بعد از سزارین

عده زیادی از مادران باردار به دنبال هماهنگی با پزشک جهت حضور در لحظه زایمان هستند؛ چرا که تصور می‌کنند که با یک بار بی‌هوشی و سزارین، بهتر است عمل ابدومینوپلاستی را هم زمان انجام دهند. شاید این نظریه در تصور عامه افراد منطقی باشد. اما از لحاظ پزشکی چنین تصمیمی اصلا توصیه نمی‌شود؛ چرا که بدن مادر و رحم در زمان سزارین، کشیده‌ترین حالت خود را دارند.

پوست به شدت دچار افتادگی شده است و کمی زمان احتیاج دارد تا به کمک خاصیت کشسانی، به حالت اولیه باز گردد. پس در چنین شرایطی کار پزشک متخصص برای تخمین میزان بازگشت پوست به حالت اولیه و میزان نیاز عضلات و پوست به تقویت و برش، مشخص نیست.

در این شرایط عمل ابدومینوپلاستی می‌تواند منجر به اشتباهات محاسباتی شود که بعد از گذشت مدت زمان بهبودی، با دفرمگی بدن و تغییر شکل شکم خود را نشان دهد.

پس به همین دلیل می‌توان ادعا کرد که بهترین زمان برای عمل ابدومینوپلاستی، حدود ۹ الی ۱۲ ماه بعد از سزارین و بهبودی کامل است. در این مدت زمان می‌توانید اضافه وزن بارداری را کاهش دهید و به ثبات وزن برسید تا بهترین نتیجه را از عمل ابدو یا جراحی شکم مشاهده کنید.

ابدومینوپلاستی در دوران شیردهی

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که مادران بعد از بارداری و قصد جهت انجام ابدومینوپلاستی باید به آن توجه کنند، زمان شیردهی نوزاد است. حتما شما نیز شنیده‌اید که در دوران شیردهی تمامی تغذیه و حالات روحی روانی مادر ازطریق شیر به نوزاد منتقل می‌شود. پس بدیهی است که مصرف داروهای موردنیاز بعد از عمل ابدو یا جراحی شکم نیز موجب اختلال در این روند می‌شود.

ضمن این‌که داروی بی‌هوشی نیز، در بدن مادر و پروسه شیردهی می‌تواند اثرات نامطلوبی ایجاد کند که برای نوزاد اصلا مناسب نیست. با بررسی همین دو مورد می‌توان گفت که مادران شیرده باید بعد از اتمام دوران شیردهی اقدام به انجام عمل جراحی شکم کنند تا هیچ آسیبی به نوزاد وارد نشود.

عمل ابدومینوپلاستی و ماموپلاستی همزمان

به طور کلی این امکان وجود دارد که با یک بار بی‌هوشی، دو عمل جراحی پلاستیک و زیبایی را انجام داد تا از عوارض بیهوشی دوباره اجتناب کرد. در واقع باید بدانید که معمولا جراحان توصیه می‌کنند بین دو عمل جراحی پلاستیک تحت بیهوشی بین ۶ ماه تا یک سال فاصله باشد.

پس در صورت تشخیص جراح فوق تخصص پلاستیک و وجود آمادگی بدنی در شما، امکان این را خواهید داشت که همزمان، هم سینه‌های خود را اصلاح و خوش فرم کنید و هم شکم خود را با کمک جراحی، کوچک نمایید.

ابدومینوپلاستی بهتر است یا پانیکولکتومی؟

پانیکولکتومی عملی است که پوست اضافی و شل و آویزان شکم را برمی‌دارد. به دنبال کاهش وزن زیاد و کوچک شدن ناگهانی و شدید، پوست شکم روی پاها و اندام تناسلی آویزان می‌شود. پانیکولکتومی یک روش کانتورینگ بدن است که به دنبال حذف این پوست شل و افتاده از شکم و مناطق اطراف آن است. ممکن است به تنهایی به عنوان یک عمل انجام شود یا می تواند با ابدومینوپلاستی همراه شود.

از سوی دیگر تامی تاک یا ابدومینوپلاستی، بافت چربی اضافی را همراه با پوست شکم برمی‌دارد و ماهیچه‌های شکم شما را سفت و محکم می‌کند. در واقع ابدومینوپلاستی روشی فراتر از پانیکولکتومی است هرچند کاملا به تشخیص جراح و شرایط بدنی شما بستگی دارد.

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی‌های لاغری

ابدومینوپلاستی  یک جراحی زیبایی یا ترمیمی است و برای سفت کردن ماهیچه هایی که به دنبال بارداری شل شده یا شکافته شده اند، استفاده می شود. تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی‌های لاغری در این است که جراحی لاغری با کاهش سایز شکم و با محدود کردن میزان ورود مواد مغذی به بدن باعث کاهش وزن می شود اما ابدومینوپلاستی بر روی اشتها، تغذیه و متابولیسم تاثیری ندارد.

جراحی لاغری روشی است که هدف آن بهبود سلامت کلی فرد است، در حالی که ابدومینوپلاستی یک عمل زیبایی است که فقط با هدف بهبود ظاهر فرد انجام می شود و یا در جراحی چاقی پوست و چربی اضافی از بین نمی رود، اما ابدومینوپلاستی پوست شل و افتادگی را از بین برده و کانتور منحصر به فردی در بدن فرد ایجاد می کند.

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن

همانطور که گفتیم ابدومینوپلاستی برای رفع پوست اضافی و عضلات شل بهترین روش جراحی است اما لیپوساکشن چربی‌هایی را هدف قرار می دهد که در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم هستند. روش ابدومینوپلاستی کمتر تهاجمی است و نیاز به بیهوشی عمومی و یک دوره بهبودی طولانی دارد اما لیپوساکشن را می توان تحت بیهوشی موضعی نیز انجام داد و مدت زمان بهبودی کمتری هم نسبت به ابدومینوپلاستی دارد.

سوالات رایج در زمینه جراحی شکم

معمولا افراد علاقه‌مند به جراحی شکم، سوالات متعددی درخصوص پروسه جراحی، نوع مراقبت‌های بعد از آن و همچنین رویدادهای حواشی جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک دارند. در این بخش به رایج‌ترین سوالات می‌پردازیم.

آیا جای زخم ابدومینوپلاستی دائمی است؟

طبق بررسی‌های انجام شده توسط انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، تقریبا تمامی  افراد کاندید انجام جراحی ابدومینوپلاستی، بعد از جراحی تا حدود یک سال، درگیر مراقبت و رسیدگی به محل زخم ابدومینوپلاستی بودند. در ابتدای جراحی، همیشه نیاز به استفاده مکرر از پمادهای آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک وجود دارد و پانسمان باید به‌صورت منظم تعویض گردد. بعد از این مرحله، نوبت به استفاده از کرم‌های ترمیم کننده پوست است. پزشک هر زمان صلاح بداند، نسبت به تجویز این پمادها اقدام می‌کند.

گاهی نیز در برخی افراد به‌دلیل عدم دارا بودن کلاژن، جای زخم باقی می‌ماند. استفاده از درمان‌هایی مثل مزوتراپی، لیزر، میکرودرم و پمادها و کوکتل‌های ترمیم‌ کننده در طی سال، به بهبود ظاهر محل زخم عمل ابدو کمک می‌کند.

آیا ابدومینوپلاستی محدودیت سنی دارد؟

ابدومینوپلاستی معمولا برای سنین بالای ۱۸ سال انجام می‌شود. به گفته گروه پزشکی هارلی انگلستان این محدودیت صرفا از لحاظ اخلاقی است و به جهت احتمال رشد اندام و تغییر نظر فرد در سنین بالاتر اعمال می‌شود. اما محدودیت سنی در سنین بالا نیز وجود ندارد. اما برای دستیابی به بهترین نتیجه از ابدومینوپلاستی، بهتر است در سنینی این جراحی انجام شود که کلاژن سازی و ترمیم پوست به بهترین روند انجام می‌شود.

آیا ابدومینوپلاستی خطر آمبولی دارد؟

تصور اشتباهی وجود دارد که آمبولی در جراحی‌های شکمی و لاغری رایج است. اما بهتر است بدانید که این تصور کاملا استفاده است. درواقع، خطر آمبولی برای تمامی جراحی‌ وجود دارد و ابدومینوپلاستی نیز، یکی از همین جراحی‌ها است. ریسک آمبولی در ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک، نه بیشتر از سایر جراحی‌های درمانی یا زیبایی است و نه کم‌تر از آن ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا