ژل فیلرفیلر گونه

تزریق ژل به گونه چگونه است؟ آشنایی با ماندگاری تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه عوارض بلند مدتی ندارد و حتی قرمزی پوست بعد از انجام تزریق هم بعد از گذشت چند ساعت از بین می‌رود.

عوارض تزریق فیلر

پاسخ این سوال که تزریق ژل به گونه چه عوارضی دارد؟ بسیار مهم است زیرا در صورت ندانستن این عوارض ممکن است فرد پس از انجام تزریق پشیمان شود و یا با بروز عوارض تزریق فیلر گونه فکر کند که عمل خوبی نداشته است. البته پزشکان متخصص در مراکز تخصصی جراحی پلاستیک پیش از انجام تزریق این موارد را با بیمار مطرح خواهند کرد. یکی از عوارض تزریق فیلر گونه ورم کردن و باد کردن محل تزریق است. البته این ورم شدید نیست و در کمتر از سه روز از بین می‌رود.

تزریق ژل گونه

از دیگر عوارض تزریق فیلر گونه می‌توان به کبودی در ناحیه تزریق اشاره کرد که کاملا طبیعی و رایج است و آن هم پس از گذشت دو الی سه روز از بین می‌رود. اگر هم بعد از چند ساعت هنوز در پوست خود احساس بی‌حسی می‌کردید جای نگرانی وجود ندارد. علت این موضوع این است که برخی از برندهای تولید ژل گونه، ژل‌های خود را حاوی مواد بی‌حس کننده تولید می‌کنند تا میزان درد را به حداقل برسانند. پس با کمی صبر و قرار دادن کمپرس آب یخ بر روی ناحیه به زودی حس پوست شما بعد از چند ساعت برمی‌گردد.

می‌توان ادعا کرد که تزریق ژل گونه عوارض بلند مدتی ندارد و حتی قرمزی پوست بعد از انجام تزریق هم بعد از گذشت چند ساعت از بین می‌رود. بنابراین در صورت استفاده از یک برند خوب برای فیلر و تزریق در کلینیک تخصصی و زیر نظر یک پزشک متخصص جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

عوارض تزریق فیلر در صورت

باز هم تاکید می‌شود که بجز عوارض کوتاه مدت، تزریق ژل در صورت هیچ عارضه‌ای ندارد بخصوص اگر فرد مراقبت های بعد از تزریق فیلر گونه را جدی بگیرد و آن‌ها را انجام دهد. مگر اینکه از مواد نامرغوب و بی‌کیفیت استفاده شود و یا در مراکز نامعتبر عمل تزریق انجام بگیرد که در این صورت تزریق ژل دارای عوارض و آسیب‌های جدی و طولانی مدت خواهد بود.

همچنین برخی افراد اقدام به از بین بردن ژل گونه در خانه می‌کنند که ممکن است این کار غیر اصولی منجر به بروز عوارض شدیدی در فرد شود.

لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت، با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠٤٤٣٧٧٤ ٠٩١٢٠٤٤٣٧٧٥

نواحی رایج تزریق فیلر

در اکثر نواحی صورت از جمله گونه، لب، چانه و بینی می‌توان ژل تزریق کرد و تمام این‌ها برای فرم دهی بهتر به نواحی مورد نظر است. مثلا برای از بین بردن قوز بینی می‌توان از تزریق فیلر استفاده کرد و یا برای حجم دهی لب‌ها هم می‌توان ژل تزریق کرد. یکی از نقاط بسیار پرکاربرد در تزریق فیلر به صورت، ناحیه گونه است. که خود این ناحیه به سه بخش کلی تقسیم بندی می‌شود. نواحی رایج تزریق فیلر برای گونه سه جا است: شقیقه، مالار زیگوماتیک و ناحیه زیر مالار. این نواحی بر اساس فرم صورت و گونه تقسیم بندی می‌شوند.

تزریق ژل به گونه چگونه است؟

در عمل تزریق ژل گونه ابتدا پزشک متخصص محل و میزان ژل را محاسبه می‌کند. سپس با انجام بی حسی موضعی محل را آماده تزریق می‌کنند. اما تزریق ژل به گونه چگونه است؟ به این صورت که بعد از تمیز کردن محل تزریق و آماده سازی فرد در نهایت ژل یا فیلر به وسیله سرنگ و سوزن مخصوص به زیر پوست تزریق می‌شود. بعد از انجام تزریق هم باید مراقبت ها بعد از تزریق فیلر گونه انجام شود.

تزریق ژل گونه

ماندگاری تزریق ژل گونه

اگرچه عوامل مختلفی در میزان ماندگاری دخیل هستند اما با رعایت برخی شرایط می‌توان از آن مراقبت کرد و میزان مراجعه برای تزریق دوباره را کاهش داد. به صورت معمول و بر اساس پفته شرکت‌های سازنده، ماندگاری ژل تزریقی بین ۶ ماه تا ۱۲ ماه است. میزان ماندگاری ژل هیالورونیک اسید، کاملا بستگی به نوع نگهداری و مراقبت و همچنین شرایط سنی و فیزیکی فرد دارد. از جمله بهترین برندهای ژل گونه، آلیاکسین سوئیسی است که در اروپا طرفداران فراوانی دارد. ژل‌های رستیلن امریکایی،

تئوسیال سوئیسی و استایلج فرانسوی هم از دیگر برندهای معروف هستند.

اما بجز جنس و نوع فیلر، محل تزریق آن هم در میزان ماندگاریش تاثیر دارد. همانطور که گفتیم در افراد مختلف واکنش بدن به ژل تزریقی متفاوت است، حالا این موضوع قابل اشاره است که واکنش نقاط مختلف بدن به ژل هم با یکدیگر متفاوت است. دلیل آن این است که میزان ضخامت پوست و چربی در نقاط مختلف فرق می‌کند و همچنین میزان آنزیم‌های بدن نیز در نقاط مختلف متفاوت است. بنابراین تحلیل رفتن فیلر و ماندگاری تزریق ژل در نقاط مختلف صورت با یکدیگر متفاوت خواهد بود. یکی دیگر از تفاوت‌های مهم در نقاط مختلف بدن میزان حرکت آن ناحیه است. ژل در ناحیه‌ای که حرکت زیادی دارد، مانند دور لب، به نسبت نقاطی که حرکت کمتری دارند، مانند بینی، ماندگاری کمتری خواهد داشت.

مقدار تزریق ژل گونه

ممکن است فردی بخواهد گونه‌های بسیار برجسته‌ای داشته باشد و در هر سه ناحیه گونه خود تزریق انجام دهد یا ممکن است فرد تنها با تزریق موضعی بخواهد چین و چروک صورتش را از بین ببرد. اما میزان تزریق ژل با محاسبات دقیق و توسط پزشک متخصص اندازه گیری و مشخص می‌شود. البته این محاسبات بنابر درخواست مراجعه کننده انجام می‌پذیرد و به اندازه‌ای که مراجعه کننده بخواهد؛ میزان مناسب تزریق می‌شود.

هزینه تزریق ژل گونه

هزینه تزریق ژل گونه و قیمت تزریق ژل گونه یک عدد ثابت نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. این هزینه به میزان ژلی که فرد برای تزریق نیاز دارد و تعداد نواحی‌ای که باید تزریق انجام شود بستگی دارد. همچنین برخی از برندهای معروف فیلر وارداتی هستند و از کیفیت بالایی هم برخوردارند اما باید این موضوع را در نظر داشت که قیمت این ژل‌ها با توجه به نوسانات بازار ارز ممکن است بالا و پایین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا