آکادمیپروتزپروتز سینه

عمل زیبایی پروتز سینه چگونه انجام می‌شود؟

انتخاب جنس پروتز سینه بر اساس آناتومی بیمار و تمایل شخصی وی انجام می شود و در جلسه مشاوره قبل از عمل مزایا و معایب هر کدام به بیمار توضیح داده می شود.

قبلا هم در مطالب دیگری در سایت کلینیک زیبایی دکتر سعید کاظمی در خصوص پروتز سینه با هم صحبت کردیم اما بد نیست بدانید که پروتز سینه در اصل یک جراحی زیبایی است که برای بزرگ کردن یا تقارن سینه طراحی شده است. برای این جراحی می‌توان چربی را از نقاط دیگر بدن به سینه تزریق کرد یا یک روش رایج‌تر این است که از طریق جراحی کاشت یا پروتز را برای سینه انجام داد. افرادی این جراحی زیبایی را انجام می‌دهند که حجم سینه کمی داشته یا به دلایل مختلفی مانند کاهش وزن، بارداری و شیردهی حجم سینه خود را از دست داده‌اند. برخی افراد که سینه‌های کوچک‌تر و لگن پهنی نیز دارند ممکن است، بخواهند با بزرگ‌تر کردن سینه‌های خود تناسب اعضا را به بدن خود بازگرداند.

به عبارتی دیگر پستان از بافت چربی و بافت غددی تشکیل شده است که توسط پوست احاطه شده اند و روی عضله جدار قفسه سینه قرار میگیرد. گاهی کمبود بافت سینه باعث سایز کوچک آن میشود که در بعضی از بانوان ممکن است احساس ناخوشایندی ایجاد کند. در این موارد بواسطه افزایش سایز سینه با پروتز پستان احساس اعتماد به نفس و رضایت بیشتری در فرد ایجاد میشود.

عمل زیبایی پروتز سینه چگونه انجام می‌شود؟

جراحی زیبایی پروتز سینه یک کاشت یا چربی در پشت هر یک از پستان‌ها قرار می‌گیرد در واقع ایمپلنت‌ها یا پشت ماهیچه‌های قفسه سینه یا پشت بافت پستان‌های شما قرار گرفته و می‌توانند تا اندازه یک فنجان سایز آن‌ها را تغییر دهند.

توجه داشته باشید که پروتز سینه همان روشی که برای لیفت سینه به کار می‌رود، نیست. لیفت برای افتادگی پستان‌ها کاربرد دارد. ایمپلنت‌ها از پوسته‌های نرم و انعطاف‌پذیر سیلیکون ساخته شده‌اند که با نمک یا ژل سیلیکون نیز پر می‌شوند.

اگرچه در مورد پروتزهای سیلیکونی اختلاف نظرهایی وجود داشته است، اما هنوز هم در میان افرادی که جراحی‌های زیبایی برای افزایش سایز پستان انجام می‌دهند، بسیار محبوب هستند.

روش‌های انجام پروتز سینه

درصورتی‌که انتخاب شما انجام پروتز سینه باشد، به احتمال زیاد به‌صورت سرپایی این عمل را در مرکز انجام خواهید داد که در اکثر مواقع فرد همان روز می‌تواند از مرکز مرخص شود.

عمل جرای زیبایی پروتز سینه با بیهوشی انجام می‌شود تا زیباجو دردی را احساس نکنید. در این میان زیبا جو باید ۲۴ ساعت قبل دستورالعمل‌هایی که توسط جراح دریافت می کند را به طور کامل انجام دهید. توصیه می شود که این عمل را توسط فوق تخصص جراحی در کلینیک زیبایی دکتر سعید کاظمی انجام دهید،

دزر این عمل زیبایی، جراح با برشی که انجام داده یک فضایی ایجاد کرده و پستان را از ماهیچه‌های سینه جدا کرده و ایمپلنت را در این فضا قرار می‌دهد. ایمپلنت دقیقاً باید در مرکز پستان قرار گیرد.

محل برش عمل پروتز سینه به چه شكل است؟

 • برش دور هاله.
 • برش در چین زیر سینه به مقدار محدود (حدودا 4 سانتی متر)
 • از داخل ناف با استفاده از عمل آندوسكوپی
 • از زیر بغل كه بهتر است با كمك آندوسكوپی باشد.

پروتز-سینه

اقدامات قبل از جراحی پروتز سینه

برای آماده‌ شدن جهت انجام عمل زیبایی پروتز سینه حتما دستورالعمل‌های پزشک خود را به‌درستی دنبال کنید. احتمالاً به شما توصیه می‌شود که از نیمه‌ شب قبل از عمل خوردن و آشامیدن را متوقف کنید. احتمالاً از هفته‌های قبل پزشک از شما می‌خواهد که اگر اعتیاد به سیگار دارید، آن را ترک کنید، سیگار خطر ابتلا به عوارض بعد از عمل را بالا می‌برد و جریان خون در بدن را محدود می‌کند. همچنین سیگارکشیدن ایمنی بدن شما را پایین آورده و درنتیجه خطر عفونت بعد از جراحی را بالا می‌برد.

نحوه انتخاب سایز پروتز سینه

زیباجو می توانند حدودا سایز پروتز و میزان بزرگی سینه هایشان را خودشان انتخاب كنند. در عین حال متخصصان جراحی زیبایی پروتز سینه معتقدند مهمترین نکته در جراحی پروتز سینه آن است كه نتیجه بسیار طبیعی به نظر برسد، كه پزشک متخصص طی اندازه گیری قفسه سینه و میزان جثه هر فرد بهترین و طبیعی ترین سایز را به بیمار پیشنهاد می نماید، با این حال هر فرد می تواند تا حدودی نظر خودش را اعمال نماید. مسلماً كسانیكه جثه كوچك دارند اگر پروتز خیلی بزرگی انتخاب كنند نتیجه طبیعی به نظر نخواهد آمد، یكی از نكاتی كه جراح حین عمل رعایت می كند استفاده از تخت های عملی می باشد كه بیمار را ضمن بیهوشی می توان به وضعیت كاملاً نشسته در آورد. چنانچه این كار در حین عمل انجام شود جراح با دیدن بیمار حین عمل در موقعیت نشسته می تواند مطمئن شود كه بهترین سایز را انتخاب كرده و از نتیجه واقعی عمل از نظر طبیعی بودن و تقارن سینه ها مطمئن می شود.

انواع مدل پروتز سینه

پروتز سینه انواعی دارند که هر کدام ویژگی ها و خصوصیات مخصوص به خود را دارند. به طور کلی پروتز سینه از دو جهت قابل دسته بندی است که اولین معیار برای دسته بندی:

از لحاظ شکل و ظاهر

پروتزهای سینه به دونوع کلی پروتزهای گرد (round) یا آناتومیکال ( قطره اشکی) تقسیم بندی می شوند:

اولین مدل پروتز سینه پروتزهایی هستند که اشکی مانند می باشند. این نوع از پروتز ها حالتی افتاده و آویزان دارند و طرفداران مخصوص به خود را دارند. تنوع پروتزهای قطره اشکی با توجه به شکل نامتقارن آن ها بیشتر است. دومین مدل پروتزهای سینه گرد هستند که زمانی که زیر بافت سینه قرار می گیرند سینه ها را بالا کشیده و فرم دایره ای مانند به سینه می دهند. در حال حاضر در ٩۵٪‏ موارد اولیه جراحی پروتز سینه در آمریکا از پروتزهای گرد استفاده می شود. در هر دو گروه انواع پروتزها با قطر، ارتفاع و برجستگی های مختلف وجود دارد.

از لحاظ جنس پروتز سینه

ما دو نوع جنس پروتز سینه داریم که اولی سیلیکونی است. این نوع پروتز کاملا از جنسی سیلیکون ساخته شده است. اما برخی از دیگر انواع پروتز های سینه آب و نمکی هستند که این محلول در درون پوششی از سیلیکون قرار گرفته است.

در نهایت با توجه به موارد بیان شده ممکن است جراح سینه جهت حصول به نتایج بهینه و با توجه به ایجاد پوشش پستان متناسب، انتخاب های متعدد در پیش رو داشته باشد.

هرچند اکثر جراحان به طور معمول از یک نوع پروتز (از نظر شکل) استفاده می کنند ولی در بعضی شرایط و با توجه به تمایل بیمار یا آناتومی پستان لازم می شود از نوع خاصی از پروتز استفاده کند. بهترین بیمار برای گذاشتن پروتز قطره اشکی، فردی است که در خواست گذاشتن آن را دارد.

موارد کاربرد پروتزهای گرد

 • افرادی که دوست دارند سینه هایشان برجسته تر به نظر برسد( بیشتر از حد نرمال)
 • پوشش بافت نرم خوب داشته باشند و شکل اولیه پستان آنها خوب باشد.
 • جراحی اصلاحی یا revision ( در موارد تغییر پروتز، انقباض کپسولی، پارگی پروتز و چرخش پروتز)
 • چرخش تکرار شونده پروتز

پروتز سینه

موارد کاربرد پروتزهای قطره اشکی

 • افرادی که نمای طبیعی می خواهند و بافت پستان آنها خیلی کم است یا اصلا بافت پستان ندارند.
 • سینه های تخت و بدون شکل یا افرادی که پوشش بافت نرم آنها خیلی کم می باشد.
 • کسانی که دچار constricted lower pole یا دفورمیتی tuberous پستان می باشند.
 • عدم تقارن ساده یا پیچیده
 • پتوز یا شلی قسمت تحتانی پستان (در صورت ضعیف بودن بافت، محدودیت در گذاشتن پروتز وجود خواهد داشت)

پروتزهای ژلی و آب نمکی

انتخاب جنس پروتز بر اساس آناتومی بیمار و تمایل شخصی وی انجام می شود و در جلسه مشاوره قبل از عمل مزایا و معایب هر کدام به بیمار توضیح داده می شود.

مزایای پروتزهای آب نمکی( سالین)

 • برش کوچکتر
 • نیاز به مانیتورینگ کمتر
 • هزینه کمتر

معایب پروتزهای آب نمکی

 • افزایش ریسک چین خوردگی و قابل لمس شدن
 • در لمس غیرطبیعی تر می باشند.
 • با گذشت زمان اثرات بیشتری روی بافت می گذارند.
 • احتمال خالی شدن خود به خود

مزایای پروتزهای ژلی( سیلیکونی)

 • احتمال چین خوردگی و لمس شدن کمتر
 • خطر خالی شدن خود به خود وجود ندارد.
 • در لمس طبیعی تر می باشند.

معایب پروتزهای ژلی (سیلیکونی)

 • نیاز به مانیتورینگ ام ار ای در صورت لزوم
 • پارگی بدون علامت
 • هزینه کمی بیشتر
 • برش کمی بزرگتر

مزایای انجام عمل زیبایی پروتز سینه در کلینیک زیبایی دکتر سعید کاظمی

رفع افتادگی های سینه
رفع شلی سینه ها
بهبود عدم قرینگیسینه ها
افزایش سایز و حجم سینه ها
زیبا تر شدن سینه ها
افزایس اعتماد به نفس زنان
بالاتر کشیده شدن سینه ها

دوران نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه

بعد از عمل پروتز سینه یك هفته استراحت در منزل به بهبودی سریع تر كمك می كند. بهتر است یك نفر در انجام امور خانه و بچه داری كمك كند. حرکت بازوها تا حدودی محدود می شود. ورزش های پایین تنه ای بعد از یك هفته قابل انجام است، ولی حركات بالا تنه و سنگین بعد از 6 هفته قابل انجام است.

پروتز-سینه

مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

 • معمولا این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و طول مدت بستری بیمار یک روز است.
 • هنگام ترخیص برای بیمار، مسکن و آنتی بیوتیک خوراکی تجویز می شود. بیمار می تواند روز اول بعد از عمل، پانسمان را برداشته و در صورت تمایل استحمام کند.
 • گاها برای جراحی سینه از بخیه های جذبی استفاده می کنند که این ها بدون هیچ عارضه ای جذب می شوند. اما در مواردی که نیاز به برداشتن بخیه ها بود بهتر است که در موعد مقرر برای انجام برداشت بخیه به پزشک خود مراجعه کنید.
 • استفاده از سوتین مخصوص نیز از دیگر نکات مهم است. در واقع بعد از جراحی پروتز سینه سوتینی مخصوص به شما داده می شود و همین سوتین به نوعی پانسمان بعد از جراحی محسوب می شود و در روند بهبودی نقشی اثر گذار دارد.
 • حمام کردن بعد از جراحی سینه تا سه روز ممنوع است از این رو بعد از گذشت این مدت زمان هیچ ممنوعیتی وجود ندارد.
 • همچنین به بیمار توصیه می شود در هفته اول بعد از عمل رانندگی نکند و محدودیت حرکتی دست ها را رعایت کند (بالا بردن دست ها برای مسواک یا شانه زدن بلا مانع است ) توصیه می شود در چند هفته اول بعد از عمل از خوابیدن روی شکم خودداری شود.
 • نحوه خواب مهم ترین نکته ای که باید بعد از جرحی پروتز سینه رعایت کنید. در واقع زمانی که شما پروتز را جایگذاری می کنید باید مدت زمان مشخصی را که پزشک شما مشخص خواهد کرد به صورت طاق باز و روی کمر بخوابید تا امکان جابجایی پروتز ها از بین برود.
 • اولین معاینه کنترل ۳ تا ۵ روز بعد از عمل انجام می شود و در صورتی که در معاینه کنترل هر گونه شکی در مورد بالا قرار گرفتن پروتز وجود داشته باشد از نوار مخصوص (Elastic Wrap) استفاده می کنند که دور تا دور قسمت بالایی قفسه بسته می شود و جهت ایجاد فشار به سمت پایین ضروری است.
 • معمولا در چند روز بعد از عمل بیمار قادر به رفتن سر کار است ولی انجام فعالیت و ورزش شدید به مدت ۲ تا ۳ هفته ممنوع است.
 • بیشترین ورم ناشی از عمل طی ۳ تا ۵ هفته فروکش می کند.
 • حساسیت بافت ها به ویژ ه در لمس ممکن است تا چند هفته طول بکشد.
 • معاینات کنترل بعدی ۴ تا ۶ هفته، ۳ ماه  و یک سال بعد از عمل انجام می شود و بعد از آن لازم است بیماران هر چند سال یک بار کنترل شوند.

لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت، با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠٤٤٣٧٧٤ ٠٩١٢٠٤٤٣٧٧٥

اطمینان خاطر انجام عمل صحیح و بدون نقص پروتز سینه

مانند تمامی جراحی‌ها، پروتز سینه نیز خطراتی مانند اسکار، عفونت، پارگی ایمپلنت، چین‌وچروک پوست اطراف ایمپلنت، درد و موارد دیگر نیز دارد.

اما در صورتی‌ که عمل جراحی پروتز سینه توسط پزشک فوق تخصص زیبایی در کلینیک زیبایی دکتر سعید کاظمی انجام شود، عوارض جانبی این عمل حساس به حداقل خواهید رساند. البته فراموش نکنید که بعد از انجام این عمل زیبایی چند جلسه به طور مرتب و مداوم پستان‌های پروتز شده زیباجو توسط پزشک فوق تخصص مورد معاینه پزشکی قرار خواهد گرفت تا در صورت هرگونه تغییر شکل آن، پزشک جراح توصیه های بعد از عمل پروتز زیبایی، را به زیباجو توصیه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا